Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Dokonalá lest: Převlékli se za islamisty z ISIS, pak je postříleli

Tajemní muži zabili 22 džihádistů.
Zdroj: Profimedia.cz
Převlékli se za stoupence Islámského státu a vloudili se do jejich řad. ISIS o tom neměl ani ponětí. Až přišla vhodná chvíle, začali střílet. Útok na jejich základnu na východě Sýrie byl úspěšný. Zabili 22 džihádistů a potom zmizeli. O koho šlo?

Dokonalý útok se povedl 12 mužům, kteří se převlékli za bojovníky ISIS a pronikli do města Al-Bukamal na východě Sýrie. Zlikvidovali tam 22 džihádistů a skoro nikdo si toho nevšiml.

Zprávu přinesla jako první ruská média. Muži svoji akci koordinovali s jinou skupinou vojáků, kteří ve stejnou chvíli vyhodili do povětří auto šéfa Islámského státu Abů Abdalla Al-Džablaua. Toho se jim podařilo zabít. Spolu s ním zemřeli i čtyři strážci. Muži na místě vyvěsili syrské vlajky a portréty prezidenta Asada (50) a zmizeli.

Nikdo zatím netuší, kdo byli tajemní muži, kteří postříleli džihádisty. Spekuluje se o tom, že jde o beduínské kmeny. Tyto kmeny bojovaly dříve na straně islamistů, později ale beduíni přešli na stranu syrské armády. Rozhodli se tak poté, co Islámský stát zavraždil stovky mužů kvůli tomu, že odmítli přísahat poslušnost Islámskému státu.

Související články

Další články