Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Dokázala to! Bára Špotáková je po deseti letech znovu mistryní světa

Špotáková je po deseti letech mistryní světa v hodu oštěpem!
Nejspíše poslední velké finále. A je vítězné! Barbora Špotáková ovládla výkonem 66,76 metrů soutěž oštěpařek na MS v Londýně. Po deseti letech je tak znovu světovou šampionkou!

Při rozcvičce si Špotáková zpívala a smála se. Byla uvolněná dokonce i během celého finále. Na první pokus hodila 58,48 metrů a byla tak na průběžném devátém místě. Při druhém už pokořila pětašedesátime­trovou hranici. Hrot oštěpu se do země zapíchl na 66,76 metrech a tak se Barbora ujala vedení, o které už ji žádná ze soupeřek nepřipravila.

Lídrem letošních tabulek byla zatím Chorvatka Kolaková, která však na MS skončila bez medaile. Olympijská vítězka z Ria letos neměla moc dobrou formu. Ještě hůře dopadla obhájkyně titulu z Pekingu Němka Katharina Molitorová, která skončila na sedmém místě.

Špotáková už před finále mluvila o tom, že se pravděpodobně jedná o její poslední velký boj o medaile. Proto si celý ten souboj a nervy užívala. S úsměvem na tváři pak po výkonu roztleskala celý stadion.

„Neumím popsat své pocity. Nevím, jestli si to vůbec zasloužím,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi Špotáková. „Je to moje sezóna, jsem na tom opravdu dobře. Navíc tady je to moje místo, můj stadion. Jsem tu neporazitelná a nevím proč,“ doplnila.

Mohlo by vás zajímat

Další články