V pořadu Podivná těla na stanici TLC uvidíte nejvzácnější a nejzáhadnější diagnózy světa, o kterých ani nevíte, že existují. Seznámíte se s bizarními onemocněními a prožijete dojemné příběhy, u kterých vám ukápne slza. Zažijete skutečné příběhy, a navíc budete svědky toho, jak musí hlavní hrdinové pořadu existovat v dost těžkých a nevyhovujících podmínkách. Pomoci jim navíc může jen velmi riskantní operace.

V prvním dílu budete svědky dojemného příběhu čínského opuštěného dítěte Jaye, který se narodil slepý a bez nosu. Chlapec doufá, že najde rodinu, která ho přijme a dá mu tak zázemí, které se svým postižením nutně potřebuje.

Uvidíte také šedesátiletého muže z Madagaskaru, který cestuje po celé zemi v naději, že najde lékaře, kteří by mu byli schopni odstranit nádor na lebce, který je větší než jeho hlava. Se závažným onemocněním žije navíc od svých 20 let!

Poslední měsíce mu však nádor dorostl do obřích rozměrů a muž musí najít pomoc, vydává se pěšky na svou životní cestu za jedinou nadějí – lékaři z charitativní lodě, která právě připlula do vzdáleného města Tamatave.

Uvidíte také muže z Indie, jehož pravá noha váží téměř 100 kilogramů. Jeho přáním je získat elektrický vozík, díky kterému by mohl navštívit místa, která miluje.