Tomu se říká návrat ve stylu Rockyho. Před dvěma lety měla světová šampionka Martina Jindrová před životním zápasem. Těžká příprava na hvězdu USA Cris Cyborg byla pomalu u konce a česká výprava již balila kufry do Las Vegas. Jenže se stalo, co nikdo ani v noční můře neočekával. Týden před zápasem přišla krutá zpráva. Nikam se nejede, Martina musí okamžitě na operaci, nebo může i ochrnout!

V tu chvíli nikdo netuší, co se děje, a nikdo neví, co Martinu čeká. Ortel lékaře je neúprosný – těžká příprava a roky dřiny si vybraly svou daň. Lékaři diagnostikují vyhřezlou ploténku u krční páteře, která tlačí na míchu. Je nutná okamžitá operace a nevylučuje se ani konec kariéry! Pro thaiboxerku se hroutí celý její svět.

Dva roky, kdy nebojovala v ringu, se prala sama se sebou. Přepadaly ji i myšlenky na konec, odevzdala se celé situaci, ale i přesto ve skrytu duše stále doufala v návrat ke své lásce – thaiboxu. Touha na návrat byla stále silnější a silnější, až se rozhodla. I přes nedoporučení lékařů se prostě nevzdá, a i kdyby měla být do ringu odnesena, tak prostě bude bojovat.

Její neuvěřitelná síla mysli však dokázala své. Pod vedením svého trenéra Zdeňka Švamberka a díky podpoře klubu TKBC je Martina zpět! Před třemi měsíci přišla znovu nabídka z USA a opět začala tvrdá příprava. Martinu čeká životní boj jak vlastní, tak i se soupeřkou, která Martinu již před lety porazila. Těsně, vyrovnaně, ale porazila!

Jak říká sama Martina: „Každý musí někdy prohrát a já to nebudu!“ Plná síly, očekávání a nadějí rozhodnuta bojovat až do posledních sil a už se nemůže dočkat na galavečer, který se příští týden uskuteční v Kalifornii. A nic víc než vítězství i přes svůj handicap prostě nebere.

Z jejího příběhu by si měl vzít každý ponaučení, že brečet nad rozlitým mlékem opravdu nikam nevede. Že je potřeba si své místo pod sluncem vydobýt a přestat se litovat. Když něco chcete, tak polovina úspěchu je jen silné odhodlání. A to Martina rozhodně má.

Pánové, jestli se vám thaiboxerka líbí, tak máte šanci. Je zatím nezadaná, má ráda fotbal, hlavně Viktorii Plzeň, a preferuje blonďáky s modrýma očima. Tak jestli byste Martinu chtěli kontaktovat, tak nám napište e-mail: redakce@extra.cz.