Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dojemný, nebo vypočítavý kousek? Bývalý prezident George Bush starší si oholil hlavu kvůli chlapci s leukémií

George Bush st.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Bývalý 41. prezident Spojených států amerických sám ví, jaké je to mít dítě nemocné leukémií. Jeho dcera zvaná Robin, vlastním jménem Pauline, onemocněla, když byla ještě batole, a nedožila se ani čtyř let, jinak se mu narodilo pět zdravých dětí a mezi nimi vynikl hlavně George W. Bush, který se také na dvě funkční období zabydlel v Bílém domě, proti sobě si poštval celou zemi a tisk bavil svými hloupostmi a trapasy.

Ale George H. W. Bush starší udělal ve svém úřadě kus práce a na rozdíl od syna také něco pro svět. Napomohl pádu železné opony a sovětského bloku a díky jeho přičiněním se rychle do střední a východní Evropy hnala demokracie. Je to navíc bývalý válečný veterán a za své zásluhy je ceněn dodnes. Ve svých 89 letech se mu už sice vážně podlamuje zdraví, ale to ho nezastaví v tom, aby o sobě ještě dával vědět.

Jako známá osobnost angažovaná v boji proti leukémii si nechal na popud svých bodyguardů a spolu s nimi vyholit hlavu, aby zapózoval s těžce nemocným Patrickem, jemuž vlasy chybí po chemoterapii. Vzhledem k tomu, že se dítě netváří dvakrát nadšeně a nejspíš vůbec neví, co se s ním děje a kdo je ten pán, kterému sedí na klíně, fotka vzbudila i nežádoucí ohlasy, že je to jen póza.

Ostatně, ona všechna charita, která se nedělá tajně a před objektivem, zavání vypočítavostí. Ale když to pomůže, proč ne.

Související články

Další články