Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Dojemné: Tento pes denně zachraňuje své malé majitelce život

Zdroj: profimedia.cz

Příběhů o psí lásce a věrnosti jsme vám přinesli už několik Hrdinou toho dnešního je kříženec zlatého retrívra a pudla, který každý den chrání svou šestiletou paničkou před smrtí.

Malá Meghan Weingarth trpí vzácným genetickým onemocněním – takzvanou tuberózní sklerózou. Kromě řady jiných zdravotních problémů má i těžkou alergii na některé druhy ořechů. Pokud by snědla cokoliv, co obsahuje mandle či arašídy, s největší pravděpodobností by okamžitě upadla do anafylaktického šoku a hrozila by jí smrt.

Její psí kamarádka LilyBelle byla proto speciálně vycvičena k tomu, aby tyto ořechy svým čichem dokázala rozpoznat a v případě potřeby Meghan varovala před hrozícím nebezpečím. Aby mohla kontrolovat všechno, co Meghan během dne jí, doprovází ji doslova na každém kroku.

Chytrá fenka navíc umí rozpoznat i blížící se záchvat a upozorní na něj lidi nacházející se v Meghanině bezprostředním okolí. Přímo během záchvatu pak holčičku uklidňuje, olizuje jí ruku a mazlí se s ní.

"LilyBelle s Meghan chodí do školy, na nákupy, a dokonce i do kostela. Celá naše rodina LilyBelle bezmezně důvěřuje, že na závadné jídlo ukáže packou. Dřív Meghan chtěla být pořád se mnou a nemohla jsem ji nechat ani na okamžik samotnou, zatímco teď už se v klidu můžu věnovat domácím pracím, aniž bych se o ni musela strachovat. Je to prostě skvělé," pochvaluje si Meghanina matka Jennifer.

Související články

Další články