Trápí vás akné, nic nepomáhá a vy máte chuť zůstat celý den v posteli a nikde se neukazovat?

Stop!

Máme pro vás jednoduché rady, jak tento problém zvládnout. Už nebude třeba se schovávat a celému světu budete moci ukázat, kdo vlastně jste.

Pravidelná a pečlivá péče o aknózní pleť je naprostým základem. A platí, že čím dříve začnete, tím lépe.

Základem takové péče je šetrné čištění pleti.

Odličujte se! Jestliže se před spaním pečlivě neodlíčíte, nemůžete se divit, že se vám na pleti objeví nežádoucí a neatraktivní pupínky. Jednou za čas použijte peeling, který odstraní odumřelé buňky kůže a tak vyhladí a zjemní Vaši pleť.

Ošetřující krémy mají jemnou konzistenci, jsou dobře roztíratelné, dobře se vstřebávají. Kromě příznivého působení na hlavní příčiny akné, současně také hydratují pokožku a obnovují její fyziologické poměry.

Co je však extrémně důležité, to je výběr správného krému, který bude „ pěkně pracovat “ a pokožce vrátí svěžest a zdravý vzhled. Na problematickou aknózní pleť je vhodný například krém Skinoren.

Co se týče make-upu, není nutno ho používat tuny. Vizážistka Petra Šestáková radí jen jemně korigovat a tónovat. Věřte nám, že silné oční linky nebo přehnané stínování pozornost od akné neodvedou. Spíš naopak.

V případě, že máte problematickou pleť, by se aplikace make-upu měla stát součástí každodenní péče o Vaši pleť. Make-up pro aknózní pleť obsahuje antibakteriální složky, které zabraňují šíření infekce, nehledě na to, že vás make-up ochrání před vnějšími vlivy, jako je smog nebo prach.

A teď rady vizážistky Petry Šestákové:

1. Korektor

Použijte "tuhý korektor s velmi vysokou krycí schopností. Nanášejte umytýma (!) rukama nebo štětcem s umělými štětinami, který po použití umyjte.

2. Antibakteriální make-up

Kupte si antibakteriální make-up, který je pro pleť s akné jak dělaný. Vyrábí ho hodně značek, určitě ho objevíte k lékárně. Musí pěkně korespondovat s vaší pletí. Jestli po aplikaci vykouknou nějaké pupínky, použijte znova korektor.

3. Pudr

Jemně make-up zafixujte pudrem. Nejlépe také antibakteriálním. S pudrem však šetřete, velký nános zdůrazní nedokonalosti.

Zbytek líčidel můžete použít, jak jste zvyklé. Ale pamatujte, že méně je více. Stačí béžový stín s jemným hnědým stínem. Řasenka, trochu bronzeru, jestliže toužíte po opáleném vzhledu, tvářenka a jemná rtěnka nebo lesk na rty.

Vizážistka a stylistka Petra Šestáková

Petra se v oboru pohybuje od roku 2001, vlastní kosmetické studio a spolupracuje s nejvýznamnějšími českými osobnostmi (např. Karel Gott, Ewa Farna, Kateřina Neumannová) a předními fotografy, jako je třeba Robert Vano či Nguyen Phuong Thao.