Anna Swabey (24) z Durhamu v Británii trpěla hrozivou diagnózou. Měla tzv. anaplastický astrocytom, vzácný typ mozkového nádoru. Dívka podstoupila operaci mozku a několik chemoterapií. Lékaři jí dávali jenom tři roky života. Za tu dobu chtěla stihnout co nejvíce. Její snoubenec Andy Bell (26) ji tak miloval, že stál celou dobu po jejím boku a podporoval ji. Dokonce ji požádal o ruku a měli se brát.

Přestože měla Anna strach, že se svatby nedožije, těšila se na svůj velký den. „Věděl jsem, že budu vdovcem dřív, než mi bude třicet, i tak jsem do toho chtěl jít,“ řekl Andy. Přátelé pro ni chtěli udělat maximum a nikdo si nepřipouštěl, že by opravdu Anna mohla zemřít. Uspořádali jí rozlučku se svobodou a ona se těšila, až se vdá a vezme si Andyho.

Jenže všechno se den před svatbu změnilo, dívka zemřela. Podlehla zákeřné rakovině a nedožila se své vlastní svatby. „Doufali jsme, že se její stav zlepší, objevil se u ní ale nový nádor,“ řekla Annina sestra Viktorie. Anna se věnovala osvětě, pomáhala ostatním se stejnou nemocí, a dokonce se jí podařilo vybrat skoro 3 miliony korun na výzkum rakoviny. Všichni na ni teď budou s láskou vzpomínat.