Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Dieta postavená na hlavu: V Mauretánii je ideálem krásy tloušťka, ženy se zde vykrmují jako husy

Ewa Farna by v Mauretánii našla ženicha raz dva.
Zdroj: Profimedia.cz

Pro obyvatele Mauretánie to znamená tradici, ale svět na to nahlíží podobně jako na týrání. Domorodé ženy se totiž dočkají manželství jedině tehdy, budou-li doslova vykrmené jako husy. Tato dieta postavená na hlavu začíná už někdy v osmi letech jejich života a místní ženy jsou nuceny zkonzumovat asi 15 tisíc kalorií denně, jinak jim hrozí staropanenství.

Tloušťka se v této africké zemi považuje za krásu a samozřejmě za blahobyt, ale jelikož chudá Mauretánie trpí hlady, obyvatelky jsou „vykrmovány“ přírodními steroidy, aby získaly správný tukový obal.

Když dosáhnou věku na vdávání, rodina je pošle do speciálních vykrmovacích táborů, kde se celý den cpou fíky, kozím masem, kuskusem a zapíjejí to tučným velbloudím mlékem. Poslušnost je v tomto případě nutná, neboť neprovdaná dcera znamená pro rodinu pohromu.

Místní si ale neuvědomují, jak moc tato tradice škodí lidskému tělu – hrozí vysoký cholesterol, problémy se srdcem, cukrovka, kterou nejsou země třetího světa schopny léčit, nemají na to ani dost financí a ani dost léků.

Světová zdravotnická organizace zakročila již několikrát, ale vždy bezvýsledně. Pro rodiny je totiž pořád levnější své ženy vykrmit než se o ně starat do konce života.

Související články

Další články