Vítejte v Americe, kde si i devítileté holčičky mohou hrát s takovými zbraněmi, jako je UZI. A pak se všichni diví, když dojde k tragické nehodě, jaká se stala na střelnici poblíž Las Vegas.

Devítiletá dívka, která dostala příležitost hrát si se smrtící zbraní, omylem několikrát střelila do hlavy svého instruktora, když jí zbraň vyklouzla z ruky. Policie pak zveřejnila dvaadvacetise­kundové video z celé události ukazující vteřiny přesně před nehodou. Samotné zastřelení instruktora už neukázali, ale policie říká, že další záběry byly velmi brutální.

Video natočili dívčini rodiče, kteří zrovna cestovali do Las Vegas a udělali si zastávku na střelnici. Na záznamu je vidět, jak instruktor holčičce ukazuje, jak střílet jednotlivými ranami. V momentě, kdy jí říká, aby přepnula na automatickou palbu, video končí a je to právě moment, kdy holčičce při automatické palbě UZI vyklouzla a několikrát instruktora zasáhla do hlavy. Ten byl převezen ihned do nemocnice, kde v nočních hodinách zemřel.

Instruktorem byl válečný veterán Charles Vacca, devětatřicetiletý otec od rodiny, který si po odchodu z armády na střelnici vydělával na živobytí.

Všichni jsou samozřejmě z události hrozně šokovaní. Nikdo ale není příliš šokován, že v Americe si mohou i devítileté děti hrát s takto nebezpečnými zbraněmi…