Hrůza! Nejenže jsou současné děti stále více závislé na moderních technologiích, ale navíc už v šesti letech sledují porno a v devíti flirtují na Internetu! Plyne to z výsledků nejnovějšího průzkumu, kterého se zúčastnilo 19 000 rodičů z celého světa.

Studie mimo jiné zjistila, že téměř čtvrtina dětí měla ve svých dvanácti letech minimálně jeden účet na sociálních sítích, přičemž 17 % si ho založilo ještě před svými desátými narozeninami. Připomeňme, že chcete-li se připojit například na Faceboook, musí vám být minimálně třináct – což znamená, že při vyplňování registračních údajů tyto děti o svém věku lhaly.

Podle Jo Webbera, generálního ředitele společnosti Virtual Piggy, je to totéž, jako když si jeho generace vymýšlela kvůli tomu, aby získala přístup k cigaretám nebo alkoholu. Ale přesto…Proč mají naši nejmenší v takové oblibě i webové stránky plné násilí, zvrácených videí a vulgárních výrazů?

„Dětem dnes stačí dát do rukou jakékoliv zařízení připojené k Internetu a okamžitě najdou způsob, jak se dostat k věcem, které by jim jejich rodiče nejraději navždy zakázali,“ konstatoval Catalin Cosoi ze společnosti Bit Defender. Bohužel existuje i řada lidí, kteří tento problém ignorují a své potomky nechávají brouzdat virtuálním světem zcela bez dozoru.