Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Detaily smrti učitelky Martiny, jež zemřela v autobuse u Mělníka: Loučí se celá škola

Zdroj: HZS, www.zslysice.cz
nehoda
Nehoda, kdy autobus plný dětí ve čtvrtek havaroval u Nové Vsi na Mělnicku, měla tragický následek. Při srážce s náklaďákem zemřela učitelka Martina Č., devět dětí se zranilo. Řidiče museli hasiči vystříhat z totálně zdemolované kabiny. Hasiči popsali detaily hrozné tragédie.

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek kolem půl druhé odpoledne na silnici č. 16 ve směru na Velvary. Autobus zezadu narazil do dodávky, která převážela dlouhé trubky. Na místo se dostavily složky záchranného systému. "Dalším průzkumem bylo zjištěno, že většina cestujících už autobus opustila, ale uvnitř zůstaly dvě zaklíněné osoby, přičemž jedna nejevila známky života. Zraněného řidiče následně hasiči vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby, která pak muže převezla do vinohradské nemocnice v Praze. Dále hasiči pomáhali při ošetřování zraněných osob. Z celkového počtu 46 nezletilých osob se jich 9 lehce zranilo. Ty postupně odvážela zdravotnická záchranná služba do dalších pražských nemocnic, zraněnou ženu z pedagogického doprovodu do nemocnice v Mělníku. Pro nezraněné osoby byl na místo vyslán ze slánské stanice evakuační autobus, ve kterém jim byl poskytnut tepelný komfort a i následná posttraumatická péče," popsali hasiči detaily úkonů, které prováděli po tragické nehodě.

"Po zadokumentování nehody kriminální policií hasiči vyprostili zesnulou osobu a následně uklidili vozovku. Po celou dobu zásahu byla komunikace zcela uzavřena, zprůjezdnit se ji podařilo až po osmnácté hodině," dodali hasiči.

Smutné loučení

Se zemřelou učitelkou Martinou Č. ze základní školy v okolí Brna se rozloučí celá škola „Jak už to v životě chodí, tak lidi přichází a bohužel taky odchází. Tímto prosím všechny jak bývalé, tak i současné žáky základní školy, aby dorazili před základní školu, kde se společně rozloučíme a zapálíme svíčku za paní učitelku,“ citoval Blesk zakladatele akce. Na akci zatím potvrdilo účast 340 lidí.

Policie pro portál zveřejnila také výzvu. „Žádáme svědky dopravní nehody a zvláště pak řidiče, kteří mají v autě palubní kameru, aby se policistům přihlásili a poskytli svá svědectví a záznamy z kamer na policejní služebně v Mělníku nebo volali na telefonní číslo 702 207 899, volat můžete i na linku 158,“ uvedla mluvčí policie Markéta Johnová. Dodala, že policisté intenzivně pracují na vyšetření dopravní nehody.

Související články

Další články