Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Děsivý osud Boženky z Byl jednou jeden polda: Herečka přišla o 6 miminek

Zdroj: youtube.com
+ Dalších 6 fotografií
smutek
Sympatickou blondýnku Petru Martincovou (51) si televizní diváci pamatují především jako Boženku z filmu Byl jednou jeden polda. Manželka režiséra Jaroslava Soukupa (73), ačkoliv ve své nejslavnější roli bavila Česko, si v životě prošla dlouhým obdobím smutku. 8 let se totiž snažila o miminko, šestkrát se jí podařilo otěhotnět, pokaždé ale potratila.

Zpočátku vypadaly snahy o otěhotnění herečky Petry Martincové velmi nadějně, do jiného stavu přišla jen dva měsíce poté, co se rozhodla, že chce miminko. „Manžel původně už děti nechtěl, ale kvůli mně se snažil. A musím říct, že byl úžasný,“ svěřila Boženka z filmu Byl jednou jeden polda deníku Aha!

„Poprvé jsem otěhotněla, když mi bylo 32. A během dvou nebo tří dalších měsíců následoval potrat a takhle se to zkrátka opakovalo. Asi jsem od přírody pozitivní a věřila jsem, že to dobře dopadne,“ uvedla Martincová.

Po několika marných pokusech se ukázalo, že s manželem herečka sice může otěhotnět, dítě však zdárně nedonosí. „Dlouho se nemohla zjistit příčina, ale pak mi doktorka řekla, že máme s manželem patrně hodně shodných genetických znaků, v plodu potom vzniká genetická chyba, a moje tělo tedy reagovalo správně, že to dalo pryč,“ vysvětlila herečka, která během 8 let potratila celkem šestkrát. Nepomohla dokonce ani náhradní matka.

Doktorka Petře radila, aby vyměnila manžela a zkusila otěhotnět s jiným mužem, tuto možnost však okamžitě odmítla. Tím, že o bolestném tématu promluvila, chtěla hlavně prolomit předsudky ze strany veřejnosti. „Když lidé vidí bezdětnou herečku, tak si často myslí, že obětovala svou šanci na mateřství kariéře, ale přitom nevědí, čím vším třeba musela projít. Myslím, že základem je lidi nesoudit. A to je i jeden z důvodů, proč jsem se o tom rozhodla poprvé otevřeně promluvit,“ dodala Martincová.

Související články

Další články