Překypující hrudní arzenál a žhavé tělíčko vynesly Annu Nicole Smith mezi celebrity. Poprvé se o ní začalo mluvit začátkem devadesátých let, kdy se objevila na titulce Playboye. Nejvíc však proslula sňatkem s miliardářem J. Howardem Marshallem, který 13 měsíců po svatbě zemřel.

Hanbaté modelce pak už nikdo neřekl jinak než zlatokopka. Ačkoliv tvrdila, že si ho pro peníze nebrala, nikdo jí neuvěřil. S mužem upoutaným na invalidní vozík prý vůbec nežila a nikdy s ním neměla sex. Vrcholem rozkoše mezi nimi měly být pouhé polibky na rty, kterých však Marshall údajně nedostal víc než deset.

Po jeho smrti se okamžitě rozjel soudní spor mezi Annou Nicole a potomky ropného magnáta, který se vleče dodnes. Modelce se na bankovním kontě ze dne na den objevilo v přepočtu 40 miliard korun. Místo toho, aby si je užívala, se její život začal postupně hroutit jako domeček z karet.

V roce 2006 pohřbila vlastního syna Daniela (†20), jenž se předávkoval prášky na předpis. S jeho smrtí se nikdy nezvládla vyrovnat a trpěla silnými depresemi. Jen rok nato i ona našla smrt požitím tlumících léků. Předávkovala se v hotelovém pokoji, kde ji našli mrtvou. Podle lékařů se dusila vlastními zvratky a nakonec ji zabil infarkt. Právě dnes by oslavila 50. narozeniny.

Malá dcerka Dannielynn, kterou po sobě zanechala, měla v době tragédie pouhý půlrok. Dnes je jí 11 let a podle maminčina vzoru také začíná koketovat s modelingem. Jejím otcem je někdejší bodyguard Anny Nicole Larry Birkhead. Ani mladičká Dannielynn si však z rozhodnutí soudu Marshallovy miliardy neužije.