Teprve jedenáctiletý Luke Batty se stal obětí řádění svého duševně nemocného otce, který syna ubil na hřišti během tréninku kriketovou pálkou. Neštěstí se stalo v Austrálii ve městě Melbourne, kam se před dvaceti lety přistěhovala Lukova matka, která se tam přivdala za Australana Grega.

Manželství ale moc neklapalo a nakonec žili manželé odděleně, spolu se ale starali o syna Luka, Greg byl podle matky Rosie (52) dokonce jednu dobu bezdomovec a trpěl duševní poruchou. Když si přišel vyzvednout syna a vyrazili všichni na kriketové hřiště, nikoho by nenapadlo, jak tahle událost skončí.

Podle policie, která případ nyní vyšetřuje, je možné, že Greg Batty (54) si svůj čin přesně naplánoval. Muž trénoval se svým synem kriket a matka je pozorovala zpovzdálí, najednou uslyšela křik a myslela si, že se její syn zranil kriketovým míčkem a manžel se mu snaží pomoci. Jenže Greg mezitím ubil chlapce kriketovou pálkou a zbytek lidí, kteří na hřišti byli, ohrožoval nožem. Policie přijela na místo činu téměř okamžitě a duševně nemocný muž na ni křičel, ať jej zastřelí.

Před svědky a před dětmi ho nakonec zastřelit museli, matka poté vypověděla, že Greg má za sebou násilnickou minulost a o jeho duševní nemoci věděla. Jakou nemocí ale konkrétně Greg trpěl, to policie neprozradila.