Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

DĚSIVÉ ZÁBĚRY: Útočník vběhl na pódium a pobodal starostu Gdaňsku, ten zraněním podlehl!

Zdroj: YouTube
video
V neděli večer se v Gdaňsku odehrál strašlivý čin. Na tamního starostu Pavla Adamowicze se během charitativní akce vrhl útočník s nožem. Ten vyběhl přímo na pódium a před zraky desítek lidí Adamowicze pobodal. Starosta Gdaňsku byl převezen do nemocnice, podstoupil operaci, zraněním však bohužel podlehl. Útočník byl zadržen.

O hrůzném činu informoval polský deník Gazeta Wyborcza. Z útoku je podezřelý muž jménem Stefan W. (27). Ten na Adamowicze zaútočil 15 centimetrovým vojenským nožem. Jedna z ran měla přerušit aortu, která přivádí krev do srdce. Politik byl dvakrát resuscitován, jednou na místě činu, podruhé na operačním sále.

Operace Pavla Adamowicze trvala více než 5 hodin, měl vážně zraněné srdce Lékaři polským médiím vypověděli, že pacient žije, následujících několik hodin pak bylo pro jeho přežití klíčových. Bohužel to nevyšlo. Pavel Adamowicz na následky pobodání dnes bohužel zemřel.

Pavel Adamowicz hovořil k lidem na charitativní akci, když na pódium kolem 20:00 vběhl útočník a pobodal ho. Při útoku vyřvával, že za nynější vlády Občanské platformy byl neprávem uvězněn. Adamowicz byl dříve členem této strany.

Adamowicz byl starostou Gdaňsku už od roku 1998, bojoval například za práva sexuálních a náboženských menšin. Útočník by si měl v pondělí vyslechnout obvinění.

Související články

Další články