Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. O pravdivosti tohoto přísloví se nedávno přesvědčil i Johann Lombad, který už řadu let pracuje jako profesionální safari průvodce a o divokých zvířatech ví prakticky všechno.

Tentokrát se však trochu přepočítal. Těžko říct, co přesně se těmto slonům znelíbilo, ale dopadlo to tak, že se rozběhli přímo na Johannův džíp. Dva z nich se sice na poslední chvíli zarazili, leč třetí nemilosrdně pokračoval dál a těžký terénní automobil hravě převrátil. Demolice džípu ho zřejmě uspokojila, neboť následně se v klidu vrátil ke svému stádu. Celý incident se podařilo zachytit na kameru.

„Něco takového se mi ještě nikdy nestalo,“ kroutil nevěřícně hlavou Johann. „Byl jsem tak překvapený, že mě ani nenapadlo zkusit s džípem odjet. Vůbec netuším, co je k útoku mohlo vyprovokovat,“ do­dal.

Někteří uživatelé serveru YouTube v tom však mají jasno. „Myslím, že když vám někdo vjede autem do vašeho domova, tak je to dostatečná provokace,“ komentoval video jeden z nich.