Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Děsivá srážka vlaku s kamionem: Nákladní auto stálo dvě minuty mezi závorami v Uhříněvsi, VIDEO

+ Další fotografie
vážná nehoda
V pátek dopoledne došlo na železnici v pražské Uhříněvsi ke srážce osobního vlaku a kamionu. Děsivě vypadající nehoda se naštěstí obešla bez ztrát na životech, zraněno bylo osm lidí. Na místo nehody okamžitě dorazily všechny záchranné složky, do akce byl povolán i vrtulník.

K vážné nehodě osobního vlaku s kamionem došlo v pátek dopoledne na železnici v pražské Uhříněvsi v ulici U starého mlýna. Naštěstí nebyl nikdo smrtelně zraněn. K nehodě byly povolány všechny záchranné složky včetně vrtulníku.

Podle Drážní inspekce stál kamion na přejezdu mezi sklopenými závorami více než 2 minuty. V osobním vlaku cestovalo 220 lidí, z nichž bylo šest zraněno. V nemocnici následně skončili i řidič nákladního auta, které mělo srbskou poznávací značku, a vlakvedoucí.

"Všechny osoby byly ošetřeny a s lehčími poraněními transportovány do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Thomayerovy nemocnice. Na místě byl také vrtulník letecké záchranné služby," řekla TN.cz mluvčí záchranky Jana Poštová.

Srážku osobního vlaku s kamionem si natočil muž v autě, který čekal, až přejede vlak. "Nákladní automobil stál na přejezdu mezi sklopenými závorami více než 2 minuty, do jeho pravé části pak najel vlak," sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

"Žádáme cestující v tomto směru, aby odložili své cesty na pozdější dobu, až bude alespoň částečně obnoven provoz na železnici. V případě, že se na cestu vydají, je třeba počítat s přestupy na náhradní dopravu a s větším zdržením," dodala mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Související články

Další články