Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Děsivá hesla z Wikipedie (8. díl): Brutální vražda šesti lidí vás vystraší i po 90 letech. Vraha nikdy nedopadli!

Německý mord dodnes vrtá hlavou mnoha lidem.
+ Další 3 fotografie

Možná to nevíte, ale Wikipedia je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř miliónů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Předvánoční čas vám chceme pochopitelně co nejvíce zpříjemnit, a proto vám dnes přinášíme jednu z nejhrůznějších vražd v historii zločinu.

Děsivý případ z historie kriminalistiky se stal 31. března 1922. Nejděsivější je na něm skutečnost, že se v podstatě nikdy nepřišlo na to, kdo přesně ho spáchal. Okolnosti celého činu také nahánějí pořádnou hrůzu. Místem masakru se stal malý statek v Bavorsku, který bývá uváděn pod titulem Hinterkaifeck. Pozemek obývala rodina Gruberů, konkrétně třiašedesátiletý statkář se svou o devět let starší ženou a jejich pětatřicetiletá ovdovělá dcera společně se sedmiletou dcerkou a teprve dvouletým hošíkem. Rodinnou komunitu doplňovala služebná, která ironií osudu nastoupila zrovna osudného dne. Všech šest lidí toho večera zemřelo nejspíše ubitím krumpáčem…

Podivné věci se přitom na statku začaly dít už několik dnů před samotným činem. Jednoho dne statkář ve sněhu objevil cizí stopy. Ty vedly na usedlost z lesa, ale dále z ní už nevycházely. Sdílel s nimi snad vrah několik dnů stejný prostor? Ta představa působí nepříjemné mrazení v zádech, ale napovídal by tomu i další podivný úkaz – sedlák se svým sousedům také svěřil, že zaslechl tajemné kroky v podkroví. Na pozemku našel neznámé noviny, které nikomu z rodiny nepatřily, ztratily se klíče od domu a někdo se mu prý dokonce pokoušel vloupat do přístěnku s nářadím. Policii však se svými podezřeními nekontaktoval a to byla fatální chyba.

Jelikož nezůstal jediný žijící svědek, stejně jako vyšetřovatelé tehdejší doby i my se můžeme jenom domnívat, co přesně se tehdy na statku událo. Absence rodinných členů v běžném životě si ale už velmi brzo všimli sousedé. Ti se také 4. dubna vypravili na farmu, kde je čekal hrůzný objev. Staří manželé společně s dcerou a vnučkou leželi zmasakrovaní na podlaze stodoly, kde je neznámý pachatel pravděpodobně jednoho po druhém vylákal. Malý chlapeček se služebnou byli mrtví ve svých pokojích.

Pitva odhadla, že smrtelnou zbraní se stal vzhledem k podobě zranění nejspíše krumpáč. Nejhůře byla zraněná matka dvou dětí. Jedním ze šokujících zjištění dále bylo, že sedmiletá holčička byla pravděpodobně ještě několik hodin po útoku živá a ležela vedle svých mrtvých příbuzných. V jejích rukou našly vytržené chomáčky vlasů. Lebky byly posléze poslány k rozboru do Mnichova, ale ten nic neobjasnil a lebky samotné se navíc navždy ztratily během zmatků druhé světové války.

Hned po objevení mrtvých těl se vyšetřovatelé pustili do obsáhlého průzkumu. Zpovídali sousedy, obchodníky nebo místní tuláky, ale nepodařilo se jím získat ani jednu stopu, která by je jen vzdáleně přivedla k možnému pachateli. Během několika let shromáždili výpovědi od více než sta podezřelých, ale nikdo z nich se neprokázal jako skutečný vrah. Z některých tvrzení sousedů navíc pořádně mrazí. Podle nich viník na pozemku pobýval ještě pár dnů po vraždě!

Zločin se stal v pátek, ale ještě o víkendu se mělo z komína obydlí kouřit. Z kuchyně zmizelo jídlo a někdo také celkem nepochopitelně nechal nakrmit dobytek. Z těchto faktů si policie domyslela, že se nemohlo jednat o loupežné přepadení – pokud zločinec pobýval na farmě delší dobu, peníze musel rozhodně najít. Žádné ale odcizeny nebyly. Celé historce poté přidává výpověď bývalé služebné, která z farmy odešla, protože na ní mělo údajně strašit.

Podivný případ nedal kriminalistům spát ani několik let poté, a proto ho znovu otevřeli v roce 1986, kdy proběhlo nejmasivnější vyšetřování. Ani to ale žádné výsledky nepřineslo, stejně jako to nejnovější z roku 2007. Studenti policejní akademie tehdy sice použili nejmodernější vyšetřovací technologie, ale došli k jedinému závěru – po takové době už jednoduše bylo nemožné cokoliv zjistit. Pouze hypotetickým hlavním podezřelým tak zůstal bývalý milenec vdovy, který měl být i údajným otcem chlapce. (Kromě něj se spekulovalo, že má vdova dítě se svým vlastním otcem.) Ani jemu však nebylo nikdy nic dosvědčeno.

A pravdu se už bohužel ani nikdy nedozvíme. Celý statek byl srovnán se zemí o rok později a místo děsivého činu dnes připomíná pouze nedaleký pomník.

Mohlo by vás zajímat

Další články