Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

„Deportujte uprchlíky!“ žádají v Německu po silvestrovských sexuálních útocích

V několika německých městech chtějí jednoduše deportovat žadatele o azyl, kteří se dopustili trestného činu. Při oslavách příchodu nového roku napadli v Kolíně nad Rýnem, v Hamburku a v Mnichově skoro 200 žen. Většina útočníků byli uprchlíci ze Sýrie.

Uprchlíci pravomocně odsouzení k trestu vězení možná automaticky přijdou o právo na azyl. Vznikl totiž nový materiál, který vypracovalo vedení Křesťanskodemo­kratické unie kancléřky Angely Merkel. A ten připouští právě tuto možnost. Vše je zatím v jednání. Momentálně může Německo vyloučit jenom ty uprchlíky, kteří byli odsouzeni k jednomu roku vězení, nebo ty, kteří se podíleli na terorismu nebo nábožensky motivovaném násilí.

Vicekancléř Sigmar Gabriel ze sociální demokracie nechápe, proč by měli němečtí daňoví poplatníci platit za pobyt zahraničních zločinců ve věznicích. Proto by měli být raději navráceni zpět do jejich země. Pokud by ale země, odkud uprchlíci pocházejí, nechtěla svoje občany přijmout, Německo by snížilo objem rozvojové pomoci, který těmto zemím vyplácí.

Některé ženy, které byly terčem útoku, se přihlásily policii. V Kolíně nad Rýnem jich je zatím 120, dalších 50 má policie Hamburk a zhruba 10 policie ve Stuttgartu. Jen dvě ženy ohlásily, že byly znásilněny. Policie o silvestrovské noci kontrolovala asi 100 mužů, většina z nich byli uprchlíci ze Sýrie. Část z nich skončila ve vazbě.

Související články

Další články