Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Den, kdy se změnil svět: Připomeňte si útoky z 11. září na sedmi titulních stranách světového tisku

Tisk se shodoval na jednom – začala válka.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie

Je to den, na který nikdo nezapomene. 11. září roku 2001 lidé ochromeně sedali k televizím, přestávalo se pracovat, vyučovat, z obrazovek mizely právě vysílané programy a řidiči v autech měli pocit, že jejich rádio chytá jen jednu stanici.

Byly asi tři hodiny odpoledne našeho času a diváci se šokovaně dozvídali, co se v Americe děje. Do severní věže budovy World Trade Center narazil dopravní boeing a všichni si myslí, že se jedná o tragickou nehodu. O pár minut později se k jižní věži blíží další dopravní letadlo a bezpochyby cíleně vlétává do budovy. Náraz druhého letadla již viděl v přímém přenosu celý svět a smysl byl okamžitě jasný všem.

Nejhroznější teroristický útok, jakého se kdy kdo mohl nadát, zastavil čas. Dodnes si spousta lidí přesně pamatuje, co v ten den dělali a kde je zprávy nebo telefonát přátel či blízkých zastihly.

Na jednom se shodoval i světový tisk – začala válka. První strany každého periodika byly vesměs stejné. Fotky zkázy přes celou stranu, k tomu pár stručných hesel. Někde se omezili jen na zoufalý výkřik Bastardi!, jinde zdobila titulek vše vypovídající fotka zmaru a jedno jediné datum. Datum, které změnilo celý svět.

Související články

Další články