Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Démoni živící se sexuální energií: Komu hrozí a jak se projevuje napadení sexuchtivým démonem?

Existují vůbec démoni?

V křesťanské mytologii představuje démon padlého anděla, tedy anděla, který se vzepřel Bohu a propadl temnotě. Nauka o démonech se nazývá démonologie.

Démon začne škodit člověku tehdy, když je kolem něj hodně zla a dotyčný ho též páchá. Démoni na sebe mohou brát různé podoby, sami hmotné tělo nemají. Dokážou v lidech vyvolat negativní myšlenky a nabádají je k hříchu.

Inkubus je podle starořímského bájesloví mužský démon, který ve spánku svádí, obtěžuje, nebo dokonce znásilňuje ženy, přičemž oběť může i otěhotnět. Ženský démon obcující s muži se pak jmenuje sukubus (nebo také sukuba).

Ve středověké démonologii se démoni považují za bezpohlavní bytosti, je tudíž docela možné, že tentýž démon vystupuje v různých situacích jako inkubus („ležící nahoře“, mužská role při souloži) i sukubus („ležící vespod“, ženská role při pohlavním styku).

Démoni upřednostňují jedince, kteří sexuálně strádají, nezřídka dlouhodobě. Ukojí je a vezmou si část jejich energie. Někteří se vrací, člověka mohou i posednout, ten se potom stává náruživým, mnohdy i závislým na sexu, což vede ke značnému vyčerpání, někdy až ke smrti.

Svatý Tomáš Akvinský (1225–1274), autor díla Suma teologická, napsal, že inkubus sice může zplodit dítě, nemá ale k dispozici vlastní sperma, a proto ho musí uzmout jinému muži, aby se mohl pohlavně spojit se ženou. Podle středověké inkvizice souloží sukubové s čarodějnicemi.

V traktátu Kladivo na čarodějnice (Jakob Sprenger, Heinrich Kramer, 1486) se dočteme, že inkubus má partnera, sukuba, ženského démona, který za účelem odebrání semene obcuje s muži a získané sperma odevzdává inkubovi. Ten pak může souložit se ženou a oplodnit ji.

Pocity při pohlavním styku s inkubem prý byly naprosto reálné, i když sexuální démoni bývají většinou neviditelní. V přírodě byly nejednou dopadeny čarodějnice provádějící kopulační pohyby, aniž by někdo spatřil jejich partnery.

Vdané ženy často vypovídaly, že je inkubus navštěvoval každou noc, jejich vedle ležící manžel si přitom ničeho nevšiml. Soulož s démonem měla být velice bolestivá, čarodějnice svorně uváděly, že jeho sperma je studené.

Některé projevy sexuálního démona:

  • Náhlé ochlazení, průvan bez viditelné příčiny.
  • Cítíte různé pachy, a to bez zjevné příčiny.
  • Slyšíte dýchání, kroky, rozličné zvuky, hlasy.
  • Vidíte stíny, siluety, pohyby.
  • Vnímáte dotyky neviditelných osob.
  • Při masturbaci máte pocit, že s vámi někdo je.
  • Neovladatelný chtíč, partner vás však nedokáže uspokojit.
  • Spánková paralýza, cítíte velkou tíhu na hrudi.
  • Sny, v nichž jste znásilňováni nebo nuceni k sexu.
  • Vyčerpanost, i ráno po spánku, úbytek energie.

Ať už na démony věříte, či ne, obrana před nimi je snadná a příjemná k tomu. Budete-li mít dostatek sexuálního vyžití a radost ze sexu, ostatně vždyť má blahodárný vliv na fyzické i duševní zdraví, démon si musí hledat oběť jinde.

Související články

Další články