Včerejší den byl pro mne opravdu bujný. Poté, co mě doma navštívila dvojice bulvárem celostátně hledané Moniky Štikové s dcerou Charlotte, které donesly mému kocourovi konzervu s kalamáry v jogurtu a odešly za halasného ryku na téma, že mnoho mužů je debilních, zase pryč, jsem se vydala na večírek fotografa Jirky Slámy.

Ten je proslulý tím, že zvěčňuje například pohlavní orgány, a to velmi detailně a řekněme velmi naturálně. Pan Sláma, nazývající sám sebe „pražským živočichem“, na svou tvorbu naposledy upozornil loni v prosinci, kdy křtil svůj pornokalendář a kde se objevila i slavná ramlice, tedy milenka knížete Schwarzenberga, Jana Vopěnková. Ta vstoupila do veřejného povědomí odvážnými lesbickými fotografiemi, kde pózuje nahá na stole v hospodě, a taky proslula tím, že jí pan kníže zaplatil šaty od Beáty Rajské na loňské předávání Slavíků, kam ji vyvedl jako svou oficiální partnerku. Stanovisko Karlovy zákonné manželky, paní Therese Fürstin zu Schwarzenberg, se nám bohužel získat nepodařilo, ale třeba pak dostala taky nějaké šaty či pěkný přívěsek, aby moc neremcala a byl klid.

Slečna ramlice bohužel tentokrát chyběla. Nechyběla však hlavní hvězda, a to moderátor a taxikář Slávek Boura, kterého jsme všichni sledovali v devadesátých letech, kdy dával dohromady nezadané, podivně vypadající lidi v pořadu Rande. Teď měl na sobě žluté sako a neustále do mikrofonu zdůrazňoval či spíše vykřikoval heslo večera, které znělo „FREEDOM IS POPULAR!“. A hlavně nechyběl pan Sláma.

„V poslední době je zcela potlačován historický kontext fotografie. Fotka je prostě dokument. Význam fotografie se mění a všichni si myslí, že se to musí posouvat dál, než je její původní výpověď. Velkoformátové instalace jsou jedním z dalších kroků v témže směru,“ sdělil fotograf na večírku všem přítomným, načež nechal odhalit rudou stěnu, která byla zcela zaplněna černobílými uměleckými fotografiemi, na kterých byly pohlavní orgány ve stavu vzrušeném.

Pak se začaly hanbaté obrázky dražit a dražbu moderoval PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D., politický aktivista a předseda České pirátské strany. Neptejte se mě proč. Prostě proto. Mezi hosty, složenými především z televizních věštců a extravagantně oděných čarodějnic, vynikala majitelka podniku Terezie Holovská. Ta se v pokročilém čase párty ukázala jako nonšalantní dáma, protože po příjezdu přivolaných zhruba čtyř aut plných policistů si před nimi venku ve svém kostýmku tygřice zapálila cigárko a s grácií sobě vlastní se nevinně otázala „kde je jako problém“.

Na událost byl prý pozván prezident republiky Miloš Zeman i jeho dcera Kate, jejíž dvojnice nedávno pod dohledem novinářů absolvovala maturitní ples a jejíž dvojnice má moc ráda hromadné sexuální orgie, a byl tam pozván i pražský arcibiskup Dominik Duka.

Kupodivu se ani jeden z ohlášených zvaných hostů nedostavil, ale to je přeci úplně jedno. Mně úplně stačily chlebíčky a Slávek Boura. Beztak už tam pak bylo tolik policajtů, že by se tam pan prezident ani pan arcibiskup v takovém tom církevním oblečku s červenou čepičkou a křížem nevešli, tak co.