Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Děje se ve vašem vztahu těchto 10 věcí? V tom případě žijete s manipulátorem

Zdroj: profimedia.cz
Slýcháte od svého partnera často věty typu: Jestli mě miluješ, tak to neuděláš, svým chováním mi akorát ubližuješ, tohle mi dělat nemůžeš... Máte pocit, že se neustále chováte tak, jak se právě jemu líbí, a na své pocity a potřeby přitom zapomínáte? Nesdílíte domácnost s manipulátorem? Tohle je 10 nejčastějších situací, které ho prozradí.

Žít s manipulátorem je jako žít pod neustálým tlakem. Přesto, že nejde o fyzické násilí, jde o velmi vyčerpávající psychické ničení osobnosti. Manipulátorem se může stát kdokoli, a to buď vědomě, nebo nevědomě. Někdo v průběhu života zjistí, že slabšími jedinci se dá manipulovat, a někdo má toto chování vžité již od dětství a sám si následky svých činů neuvědomuje. S manipulátorem se dá pracovat a toto chování se dá odstranit, musíte v sobě najít ale vnitřní sílu a odvahu provádět změny. Tady máte 10 znaků, které takového člověka nejčastěji odhalí.

1) Přenáší zodpovědnost na druhého a ze své zodpovědnosti se snaží vykroutit.

2) Vyvolává v druhých pocit viny, který se snaží obhájit svou láskou a starostlivostí.

3) Své názory, postoje i pocity mění podle toho, co je pro něj zrovna prospěšné.

4) Vyžaduje po druhých dokonalost a naprostou disciplinovanost. Není možné, aby druzí měnili svá rozhodnutí, názory nebo pocity.

5) Své problémy a starosti nechává na partnerovi. Úkoluje ho a nechává ho, aby za něj vyřizoval vše potřebné.

6) Lže a vymýšlí si, pokud z toho může mít prospěch.

7) Nesnáší kritiku a neuznává naprosto zřejmá fakta.

8) Potřeby a přání druhých ho absolutně nezajímají.

9) Partnera pravidelně posílá k psychologovi nebo psychiatrovi, aby mu pomohl.

10) Donutí vás dělat věci, které byste sami nikdy neudělali.

Pokud má váš partner takové chování, je na čase to začít řešit. Najděte v sobě sílu a postavte se mu. Máte vždy dvě možnosti, a tak mu jeho úkoly a přání prostě pokaždé neplňte. Nemusíte se hned postavit do opozice a nesouhlasit s ničím, co řekne. Nastavte ovšem nové mantinely, za které on nebude moct. Pokud se změnou nebude souhlasit a váš osobní prostor nebude respektovat, buď vyhledejte odborníka, nebo s takovým člověkem prostě a jednoduše nebuďte. Nemusíte být otroky a nikdo vám nemůže říkat, co máte a co nemáte dělat, dokonce ani váš partner. Udělejte odvážný krok do neznáma a uvidíte, že vám to přinese klidnější a spokojenější život.

Související články

Další články