Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dej mi jedničku, nebo zabiju tebe i tvou rodinu! Děsivé video, na kterém vyhrožují ruští školáci učitelům se zbraní v ruce

Dej mi jedničku, nebo zabiju tebe i tvou rodinu! Děsivé video, na kterém vyhrožují ruští školáci učitelům se zbraní v ruce
Zdroj: YouTube.com

Už jsme si zvykli na to, že nás Rusové pravidelně zásobují šílenými videi především ze silničního provozu. Ale to, co teď přišlo ze severního Kavkazu, překonalo vše, co jsme zatím viděli. Ruská média zaplavila videa, na nichž děti kavkazských islamistů vyhrožují smrtí svým učitelům. „Jestli mi do pěti dnů nezařídíš samé jedničky, zabiju nejdřív tvé příbuzné a pak i tebe,“ zní výhrůžka jednoho ze školáků.

Rozhodně přitom nejde o recesi nebo neškodné vyhrožování, ačkoliv školáci mají na videích v rukách pouze plastové zbraně. Natáčení podobných videí je v oblasti severního Kavkazu poměrně běžnou věcí. Rodiče zmíněných školáků, kteří jsou příslušníky místní islamistické skupiny, totiž podobná videa posílají všem ve svém okolí. Živí se totiž vymáháním „islámské daně“ – v civilizovaném světě se tomu říká výpalné. Zkrátka každý, kdo má nějaké peníze, musí velkou část z nich odvést extremistům za to, že jej nechají žít.

Kavkazský dorost to s videi rozjel ve velkém. Kromě vzkazů svým učitelům už děti místních extremistů začaly natáčet videa např. i pro své sousedy. „Ve jménu Božím žádám dva milióny rublů a motorku,“ stojí v jednom ze vzkazů. Zatím se nikomu z učitelů ani sousedů, kterým dětští agresoři vyhrožovali, nic nestalo. Jak dlouho to takhle vydrží?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy