Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Dědulové v akci! Neuvěřitelné video zachycuje hrdinství dvou důchodců, kteří neuhnuli nebezpečnému lupičovi!

Záběry bezpečnostních kamer malého obchodu v Anglii, které zveřejnila online verze deníku The Telegraph, rychle oběhly celý svět. Ukazují totiž příkladné chování dvou důchodců, kteří se za nasazení vlastního života postavili kriminálníkovi vyzbrojenému nožem.

Ron Smith (78) šel kolem obchodu v Pendlebury, když najednou viděl, že přímo v něm probíhá přepadení. Důchodce nijak neváhal, pověsil se z vnější strany obchodu na kliku a znemožnil tak zloději utéct. V jeho snažení ho pak brzy podpořil i Robert Anderson (72).

Liam Redford (19), kterému se mezitím podařilo přesvědčit vyděšenou obsluhu k vydání peněz a cigaret, přišel ke dveřím a zjistil, že vlastně nemá jak utéct. Zkoušel lomcovat dveřmi, ale vše bylo marné. Důchodci ho odmítali pustit ven.

Zloděj zpanikařil a zkoušel najít zadní východ. Nakonec dokonce hodil pytel s lupem v hodnotě zhruba 25 000 korun zpět na prodavačku a křičel na ni, ať jim řekne, aby otevřeli, že chce prostě jen pryč.

Důchodci ale opět neustoupili a Redford musel utéct nahoru do patra, kde se mu podařilo vylézt skrze okno jedné z místností.

Okamžitě ho ale spatřili dělníci, kteří mezitím pomáhali seniorům, a na místě ho zastavili. Záhy se u něj objevil i policista, který ho zadržel.

Redford se z činu nijak nevykrucoval a v současnosti si za loupež odpykává dvouletý trest ve vězení pro mladistvé. Oba senioři obdrželi za příkladné chování pochvalu od místního policejního sboru.

Související články

Další články