„Tohle je ta nejtěžší fotka, jakou jsem kdy udělal. Jessica byla vyfotografována ve chvíli, kdy jsme jí jako rodiče nemohli poskytnout žádnou útěchu – Jessica nás od sebe odstrkovala, protože se potřebovala potýkat se svou palčivou bolestí sama,“ napsal na Facebook její tatínek Andy, který se živí jako profesionální fotograf.

Myslel to prý dobře. Chtěl upozornit na to, že boj s rakovinou bolí. Že je to válka na život a na smrt a pro malé děti je rakovina nekonečným utrpením. Psali jsme ZDE.

Jenže dnes se na Andyho Whelana velká část veřejnosti zlobí. Snímek na Facebooku vidělo půl milionu lidí. Většina lidí píše, že pohled na malou Jessiku jim dal sílu bojovat s vlastní nemocí. Že když vidí malou hrdinku, že svůj boj nikdy nevzdají. Objevují se ale i názory, že Andy si na rakovině dělá reklamu pro svou práci a že dávat na Facebook fotky umírající dcery není vůbec etické.

Jenže Andy tvrdí, že bohužel rakovina už k životu jejich rodiny patří. A že chtěl vše zaznamenat tak, jak se to děje. Tedy bez příkras a bez falešného zjemňování celé situace.