Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Dcera bude chodit do školy s plynovou maskou, hřímá otec: Rodiče se vyjadřují k rouškám

+ Dalších 7 fotografií
Lidé v České republice ustavičně řeší koronavirová opatření a to zejména povinnost nosit roušku. Žáci a studenti se nyní po dlouhé pauze vrací zpět do školních lavic a původně měli mít zakrytá ústa a nos ve všech prostorách škol, mimo třídy. Mnoho otců a matek i přes zrušení tohoto nařízení vsadilo na opatrnost a rozhodlo se před covidem-19 děti chránit. Našli se ale tací, kteří zakrytá ústa a nos považují za nesmysl.

Na pražské základní škole Ohradní byla během prvního školního dne na některých rodičích patrná nervozita i z obávaného covidu-19. Proto raději dorazili v rouškách a dodržovali od ostatních odstup. Většina se ale necítila příliš ohroženě a roušky jsou podle nich naprosto zbytečné. „Myslím si, že je to velká fraška. Blbá rouška vás neochrání. Když jdou děti ven, tak nemusejí být v rouškách,“ říká jeden z rodičů a dodává, že v případě nutnosti má pro dceru připravenou plynovou masku.

Obavy podle dalších nebyly vůbec na místě a strach z koronaviru neměly ani děti. Zakrytá ústa a nos jsou ale podle jednoho z tatínků důležitá. „Myslím si, že nošení roušky je základ, ale uvidíme, co naše vláda zase vymyslí,“ uvedl.

Kromě rodičů se znovuotevření škol obávalo v srpnu i ministerstvo zdravotnictví, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tak zavedl povinnost nosit roušky v prostorách škol, nikoliv však ve třídách. Rozhodnutí vzápětí znenadání zrušil, protože premiér Andrej Babiš (65) považoval nová opatření za nesmyslná.

Za pravdu dala Babišovi i řada lidí. Redakce eXtra.cz vytvořila anketu, kde lidé mohli vyjádřit svůj názor týkající se znovuzavedení povinnosti nosit roušky. Pouhých 188 lidí věřilo, že Adam Vojtěch udělal správný krok. Naopak ho nepodpořilo přes 1 500 hlasujících. „Tak pardon, ale pokud je to tak strašně nutné, proč jsou opatření od 1. září? To se to jako začne víc šířit až od září? Vždyť je to padlé na hlavu,“ napsala jedna z hlasujících.

Související články

Další články