Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Dary na královskou svatbu: Trapná česká vláda chtěla poslat sperma!

Co asi Meghan a její Harry dostanou?
+ Dalších 22 fotografií
Vybrat dárek na královskou svatbu není legrace. Je snad i dobře, že princ Harry (33) a jeho láska Meghan Markle (36) nepozvali žádné zástupce české vlády. Ostuda z roku 2011 se tak nebude opakovat. Tehdy kabinet Petra Nečase (53) vymyslel, že jako dárek pro Kate a Williama bude vhodné koňské sperma.

Byl to trapas jako prase. Tedy jako kůň. V roce 2011 česká vláda vymýšlela dárek pro prince Williama a jeho Kate. Tehdejší ministr zemědělství Ivan Fuksa přišel s nápadem, že koník z Národního hřebčína Kladruby bude ideálním darem.

Bohužel burani z vlády Petra Nečase netušili, že živé zvíře není jako svatební dar vhodné. Jenže do novin už bylo vytroubeno, že bělouš pojede na Britské ostrovy. Co tedy s tím? A zrodil se další geniální nápad. Snad to nevymyslela Jana Nagyová (dnes Nečasová), která také v noci dřela jako kůň. Prostě bylo naplánováno, že když princ a jeho choť nechtějí koně, že do Británie zástupci České republiky pošlou ve zkumavce jeho sperma.

„Vláda schválila dar britskému královskému páru. Hřebec Favory Alta prozatím zůstane v hřebčíně v České republice. Na výslovnou žádost Jejich královských Výsostí vévody a vévodkyně z Cambridge kůň zatím nadále zůstává v národním hřebčinci. Zároveň na jejich žádost do Británie putuje zkumavka se specifickým genetickým materiálem, takže část tohoto hřebce bude dodána s předstihem,“ smál se tehdy Nečas do kamer webu idnes.cz.

Trapas nakonec musel žehlit diplomat Michael Žantovský. Zástupci vlády ho vyslali jednat s britskou stranou, co tedy William a Kate chtějí. Žantovský zuřil, protože z něj udělali žehliče buranského přešlapu. Žantovský nakonec do Velké Británie odvezl koně na obrázku. „Navštívil jsem je s krásným vyobrazením koně v rámu, namalovaným českým umělcem. Předal jsem ho místo toho fyzického koně,“ uvedl diplomat pro Blesk.

Původní kůň je stále v Kladrubech. Je to takový nikdy nepředaný dar, který nikdo nechtěl. Nutno ale uznat, že nejde o první zvíře, které bylo královské rodině darováno. Jistá velká ctitelka královny Alžběty II. poslala po válce do královského paláce krocana. Prý aby královna neměla hlad…

Mohlo by vás zajímat

Další články