Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Daniela Drtinová odchází z České televize: 6 věcí, kterými tahle přísná divoženka děsila své hosty ve studiu

Blonďatá doktorka práv děsila své protivníky, nejeden sebejistý haur
před ní poklesával v kolenou.

Bývala dlouhodobou tváří pořadu Události, komentáře, jedni si na ČT přepínali jenom kvůli ní, druzí jí zase nemohli přijít na jméno. Odtažitá, arogantní, s úsečnou dikcí. Generál v sukni, čarodějnice, tak ji mnozí častovali. Ale taky jedna z největších profesionálek, jakou se mohla naše veřejnoprávní televize pyšnit. Ne-li ta úplně největší.

Koho si pozvala do křesla, ten se nervozitou potil už v maskérně, rozhodit dokázala největšího namyšlence. Stačil jeden její pohled a sebejistý politik spolkl úlekem vlastní kravatu, točil se na židli jako školáček v ředitelně. Jaká esa měla vlastně Drtinová v rukávu?

1. Vyvolávala nervozitu už svým vzhledem přísné učitelky, na obrazovce totiž působí, jakoby vám chtěla každou minutu naplácat rákoskou. Její tvrdé rysy jí dávaly tu výhodu, že v každé situaci udržela „poker face“. Nikdo vlastně nevěděl, co si myslí a jestli odpovídáte správně, nebo ne. Být u ní ve studiu bylo jako nechat se zkoušet z rovnic. Které neumíte.

2. Je vzdělaná a má přehled. Doktorka práv (JUDr., Ph.D.) se sice praxi moc nevěnovala, zato se věnovala všem důležitým tématům hlavně na domácí politické scéně. Nešlo ji nachytat na švestkách, ale dost často se stávalo, že nachytala ona svoje hosty. A dost často se také stávalo, že ačkoliv nikdy nebyla političkou, měla o politice daleko větší přehled než lidé, které jsme si volili do parlamentu.

3. Její mluva. Je to ja-ko-by-vás-ně-kdo-mlá-til-kla-di-vem-do-hla-vy. Odsekávala slova jen to ve vzduchu hvízdalo, tahle strašlivá dikce s nezaměnitelnou vadnou sykavkou se stala jejím poznávacím znamením a ona to dokázala povýšit ve svůj prospěch. Kdyby na vás promluvila ve spánku uprostřed noci, okamžitě ji poznáte a slabší povahy se ještě počůrají. Naprosto v pořádku. Hodný a roztomilý novinář v žumpě politiky je k ničemu.

4. Skoro se nesmála. V civilu příjemná žena klamala soupeře ve studiu vážnou až odmítavou tváří, když pozvedla koutky, byl to svátek.

5. Nebála se kohokoliv kdykoliv utnout v jeho řeči. Někdy se stávalo, že se jí oponent snažil chabě odporovat a mluvil i přes její jednoznačné přerušení monologu, ale tyto směšné pokusy o svou ignoraci rozdupala jediným slovem. Oni byli v JEJÍM studiu a debatu vedla ONA. A přes to prostě nejel vlak.

6. Měla tu výhodu, že si s ní často chtěli její hosté poměřovat síly a „dostat“ ji, ale Daniela Drtinová, ač ji rádi máte, nebo nemáte, byla vždycky připravená na vše a ve všem. Málokdo odváděl svou práci profesionálněji než ona. Nedávno se málem stala hrdinkou, když se postavila proti podivným praktikám ve zpravodajství, měla za to, že její práce nemůže být objektivní. Neohnula hřbet, raději odešla. Nejprve do jiného pořadu, teď už z České televize úplně. Doufejme, že ne do ztracena.

Související články

Další články