V severosyrském městě Rakka, které je hlavní baštou radikálů z Islámského státu, se konala morbidní veřejná poprava. Fanatičtí radikálové zajali tři syrské vojáky a ty čekal krutý osud.

Zfanatizovaný dav čekal, až duchovní vyřkne ortel. Pak se lůza na tři chudáky vrhla, plivala na ně, kopala je do ledvin a prostě je umlátila. Vše za děsivého provolávání Alláhu akbar.

Děsivému divadlu přihlížely i malé děti. Tátové s mohutným plnovousem je brali na ramena, aby dětičky viděly ještě více krve a mohly být hrdé, že jsou součástí nejděsivější teroristické skupiny světa.

Tím ale děsivá scéna neskončila. Vrazi je pak přivázali za motorky a vyrazili na triumfální jízdu městem. Kolem silnice stáli lidé a někteří dokonce tleskali.

Jak je to možné? Radikálové mnohdy přicházejí do oblastí, kde nefunguje vůbec nic. Kde lidé často nemají ani základní jídlo a žijí ze dne na den. Tito lidé bohužel věří, že bojovníci Islámského státu jim zajistí základní právo a zjednají pořádek. A to je zlé.

Další plán islamistů směřuje k Itálii. Zabijáci tam chtějí pronikat na lodích s imigranty. Mají jednoduchý plán, chtějí se vydávat za neškodné uprchlíky. Co by to pro Evropu znamenalo, si každý domyslí sám.