Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Čtvrtníček s Potměšilem to přehnali se skrytou kamerou, jejich oběť z toho dostala infarkt: Jaký bude pro ně trest?

Hráli policisty ve scénce pro Konto Bariéry, jeden jejich „herec z lidu“
to nevydýchal.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie

Bylo jen otázkou času, kdy nějaká skrytá kamera bude mít daleko horší následky než jen překvapený šok a úlevu. Ovšem že by to byla taková maličkost, jakou je zastavení vozu falešnými policisty, to nečekal nikdo.

Herci Jan Potměšil a Petr Čtvrtníček spolu natáčeli klip pro charitativní akci Konto Bariéry, kde se převlékli za policisty a kontrolovali řidiče. Jeden z nich, který zastavil na falešnou prohlídku, situaci nevydýchal a rovnou před nimi zkolaboval.

Infarkt dostal poté, co se dozvěděl, že se jedná o skrytou kameru, první pomoc mu poskytli členové televizního štábu. Celá událost se odehrála v roce 2012 a nyní byli oba herci spolu s režisérem a producentem natáčení nepravomocně odsouzeni k dvěma letům podmíněně za přečin poškozování cizích práv.

Celý případ sledoval časopis Týden a pro něj se také Čtvrtníček nakonec vyjádřil ke svému rozsudku, proti němuž podal obhájce odpor. Moc spokojen s výsledkem není a sám považuje celou věc za neuvěřitelnou: „K trestům byli odsouzeni herci, kteří svůj zvláště zavrženíhodný čin provedli tak, že se oblékli na kostýmové zkoušce do uniforem a následně podle schváleného scénáře odehráli před kamerou svoje role,“ sdělil. Jan Potměšil se k celé věci vůbec nechce vyjadřovat.

Související články

Další články