Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Čtvrtníček poslal vzkaz umělcům, kterým vadí Česká zbrojovka na MFF KV: Pojďte si zastřílet

+ Dalších 33 fotografií
vzkaz
Česká zbrojovka jako sponzor tradičního filmového festivalu v Karlových Varech rozpoutala bouřlivou diskuzi. Hned po zahájení se našli umělci, kteří se podepsali pod otevřený dopis kritizující sponzoring českého výrobce zbraní. Herec Petr Čtvrtníček posílá signatářům s humorem jemu vlastním jasný vzkaz.

Sponzoring festivalu v Karlových Varech Českou zbrojovkou kritizovalo až čtyřicet umělců, mezi kterými se objevili známí herci, producenti či režiséři. Mezi signatáře nesouhlasu patřily například herečky Anna Geislerová, Anna Šišková, Jana Plodková, Zuzana Kronerová či režiséři Jan Hřebejk, Tereza Nvotová, Vladimír Michálek, Juraj Nvota nebo Vít Klusák.

Umělcům se nelíbilo, že svátek filmu a svobody je sponzorován výrobcem zbraní, který v minulosti porušoval kodex EU o obchodu se zbraněmi. Vedení festivalu však signatářům připomnělo, že Česká zbrojovka patří k základům domácího strojírenského průmyslu.

„Právě tradiční české firmy a značky včetně České zbrojovky pomohly v loňském roce po odchodu generálního partnera pouhé tři měsíce před začátkem přehlídky zabezpečit její konání a festival pro filmaře i diváky udržet,“ zní vyjádření pořadatele Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Se signatáři nesouhlasil ani herec Petr Čtvrtníček (55), který si z jejich kritiky utahoval. Ve videu, které natočil ve vlaku, jim poslal do Karlových Varů jasný vzkaz.

"Tak hele, vy signatáři, kdybyste si náhodou místo toho svýho breku chtěli pořádně zapicat, tak v našem střeleckým klubu máte vždycky dveře otevřený," začíná Čtvrtníček svůj projev. "Sorry, že tam s váma nemůžu bejt, ale já jedu do zbrojovky. Vybrat si novou pistoli... A taky si vážím týhletý zbrojovky, tý naší strojírny, která nám dělá dobrý jméno už od první répy," vysvětluje a na závěr se loučí s trefným "Tě pic!"

FOTOGRAFIE Z FESTIVALU NAJDETE VE FOTOGALERII POD ČLÁNKEM.

Související články

Další články