Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Čtvrtá falešná paruka od Dlouhovlásky: Velký podvod na rockerech, kteří darovali vlasy?!

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 23 fotografií
obchod se zoufalstvím
Reportéři eXtra.cz otestovali další paruku z těch, které pražský kadeřnický salon Dlouhovláska dává v rámci své „charitativní“ kampaně onkologicky či jinak vážně nemocným lidem. Paruka, kterou dostala pacientka s alopecií na konci října 2017, opět není z pravých vlasů od dárců, ale z laciné syntetiky. V létě 2017 přitom Dlouhovláska ostříhala desítky rockerů na festivalech Brutal Assault a Masters of Rock. Kde tedy skončily pravé vlasy od metalistů, kteří si mysleli, že je věnovali na dobrou věc? Proč Dlouhovláska neudělala z pravých vlasů paruky pro nemocné děti a ženy, jak slibuje?

Už čtvrtá falešná paruka

Jedná se už o čtvrtou paruku od Dlouhovlásky, která je falešná. Po odborné expertize tří předchozích paruk, u kterých spektrometr na VŠCHT odhalil, že jsou místo z pravých vlasů od dárců ze syntetiky, se reportérům eXtra.cz ozvala paní Věra. Paruku dostala od Dlouhovlásky na konci října 2017. Jako jedna z mála obdarovaných má i smlouvu s Dlouhovláskou: „Společnost touto smlouvou daruje obdarované paruku vyrobenou na míru z lidských vlasů, jejíž vyhotovení se co nejblíže blíží požadavkům obdarované. Společnost tímto čestně prohlašuje, že tržní cena výrobku činí přibližně 30 tisíc až 40 tisíc korun,“ stojí jasně ve smlouvě.

Reportéři eXtra.cz podrobili na VŠCHT paruku odborné expertize. Ta opět ukázala, že se jedná o syntetiku, ze které se vyrábějí svetry nebo třeba markýzy. „Bohužel tato paruka není z pravých vlasů. Jedná se o syntetiku jako ve třech předešlých případech,“ komentovala výsledek expertizy vedoucí laboratoře molekulové spektroskopie ing. Miroslava Novotná, CSc.

Podvedená Věra: O vlasy jsem přišla ve 12 letech

„Ze začátku byla paruka naprosto nádherná. Párkrát jsem ji ale umyla a začala jsem mít pochybnosti o její pravosti. Přijde mi, že je to umělotina,“ řekla reportérům eXtra.cz Věra. „Trpím alopecií. O vlasy jsem přišla, když mi bylo dvanáct let,“ dodala.

Věra přiznává, že paruku nosila zhruba šest měsíců, pak musela přestat. „Půl roku a konečná. Nyní si paruku na hlavu už vůbec nevezmu, protože vzadu mi to začalo dokonce prosvítat. Šla mi vidět lysinka, a to zkrátka člověk s parukou nechce,“ řekla Věra.

A objevily se i další problémy. „Když vlasy umyji, tak to strašně dlouho rozčesávám. Naposledy mi to trvalo hodinu. Při představě, že ji budu příště rozčesávat hodinu, jsem ji raději schovala do skříně.“

Kam tedy šly vlasy rockerů?

Paní Věra dostala falešnou paruku tři měsíce poté, co Dlouhovláska ostříhala na festivalech Masters of Rock (polovina července 2017) a Brutal Assault (polovina srpna 2017) desítky metalistů a nasbírala od nich několik kilogramů pravých vlasů. Dodnes se tím „chlubí“ na svých internetových stránkách: „Dlouhovláska již od roku 2017 stříhala na řadě rockerských akcí a festivalů – např. na festivalu Masters of Rock, kde se pro nás stříhání vlasů drsných rockerů a rockerek, ale se zlatým srdcem, stalo již jakousi tradicí. Dobře víme, že vlasy jsou ozdobou všech rockerů a rockerek a opravdu si velmi ceníme jejich pomoci a oběti, kterou věnovali pro dobrou věc – pro výrobu paruk onkologicky a jinak závažně nemocným dětem, dívkám a ženám. Tuto důvěru nikdy nezklameme. Pomáhat nepřestaneme,“ stojí na webu Dlouhovlásky.

Kromě své podivné charity se kadeřnický salon Dlouhovláska věnuje komerčnímu prodlužování vlasů klientkám. Na tuto vysoce výdělečnou činnost, za kterou klientky platí desítky tisíc korun, potřebuje právě pravé vlasy. Ty je nutné vykupovat, na komerci je nikdo zdarma nedá.

VŠECHNY TESTOVANÉ PARUKY JSOU FALEŠNÉ! ONKOLÁČKOVI NABÍZELI ÚPLATEK:

O případu podvedené maminky Gabriely Tůmové, jejíž dcera trpí alopecií a dostala paruku ze syntetiky od Dlouhovlásky namísto pravých vlasů jsme vám přinesli ZDE.

Se salonem Dlouhovláska dlouhá léta spolupracoval NF Onkoláček. Po ukončení spolupráce se majitelka Dlouhovlásky Petra Valentová pokoušela nabízet zakladatelce NF Onkoláček Lence Klasnové úplatek. Informovali jsme ZDE.

Reportérům eXtra.cz se přihlásila další maminka, jejíž dcera darovala vlasy na výrobu paruk z pravých vlasů pro nemocné děti a nikdy se nedozvěděla, kde vlasy skutečně skončily. U dalších dvou paruk z nichž jedna patří vážně nemocné Sabině, která trpí nejagresivnější formou alopecie se prokázalo, že ani jedna není z pravých vlasů. Přinesli jsme ZDE

KAUZA PŘEHLEDNĚ:

PRVNÍ ČÁST REPORTÁŽE JSME PŘINESLI ZDE

STÍŽNOSTI NA SALON DLOUHOVLÁSKA SE MNOŽÍ

MAJITELKA DLOUHOVLÁSKY PŘIZNÁVÁ, ŽE DOCHÁZELO KE KRÁDEŽÍM A ZÁMĚNÁM VLASŮ

DLOUHOVLÁSKA SVEDLA FALEŠNOU PARUKU PRO ZUZANKU NA VLÁSENKÁŘKU

VÝSLEDKY ODBORNÉ EXPERTIZY PARUKY PRO ZUZANKU TRPÍCÍ ALOPECIÍ JSME PŘINESLI ZDE

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

Související články

Další články