Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Čtrnáctiletá násilně provdaná Nigerijka připravila svému manželovi a jeho přátelům krutou pomstu! Uhodnete jakou?

V Nigérii nerozeznáte matku od dětí. Těhotným ženám často není ani
15 let. Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia.cz

Nigérii nejsou sňatky s nezletilými žádnou výjimkou. Ženy se často musí vdávat, i když ještě nedosáhly 15 let. Jedna nigerijská dívka Wasila Umaru (14) tak ze zoufalosti zavraždila na svatební hostině svého 35letého manžela a jeho tři přátele. Použila k tomu jed na krysy, který jim zamíchala do rýže.

Dívka se k vraždám přiznala a řekla, že to udělala, protože byla donucena vdát se za muže, kterého nemilovala. Jed si obstarala na vesnickém trhu. Manžel a jeden host zemřeli hned po požití otravéné rýže, další dva lidé zemřeli v nemocnici. Wasila spolupracuje s policií a předpokládá se, že bude obviněna z vraždy.

V Nigérii sňatky dětí v poslední době přibývají. Podle muslimského zvyku musí manžel za ženu zaplatit věno, což se chudým rodinám žen vyplatí. Dívky se pak stávají často obětmi domácího násilí.

V zemi sice platí zákon, který zakazuje sňatky s nezletilými, ale nikdy za něj nebyl nikdo souzen. A to ani senátor, který se rozvedl se svou 17letou manželkou, aby si mohl vzít 14letou Egypťanku.

Související články

Další články