Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

ČSSD se rozhodla politicky definitivně zničit: Štěch se zbláznil a pořádně to schytal za útok na OSVČ!

To snad nemyslí vážně!
Předseda Senátu Milan Štěch ve čtvrtek na sjezdu odborového svazu Kovo předložil návrh, který by podle něj zajistil českým firmám příliv až několika tisíc pracovníků. Dle jeho slov stačí zvýšit odvodové podmínky pro OSVČ na úroveň zaměstnanců. Tento návrh se ale setkal s velkým odporem. Ozývají se názory typu, že se Štěch doslova zbláznil, nebo že je tohle definitivní sebevražda ČSSD.

"Myslím si, že je tu velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ a nejsou z národohospo­dářského hlediska efektivně využiti. My máme tolik OSVČ, jako mají typicky agrární země na jihu Evropy, a nikdo neví, jaký je jejich přínos pro tvorbu HDP,” řekl Milan Štěch.

Zároveň ale dodal, že si živnostníků nesmírně váží, protože to jsou lidé, kteří se o sebe umí postarat. "Mezi skutečnými živnostníky a skutečnými podnikateli je mnoho takových, kteří jsou v této skupině jenom proto, že mají trvale lepší odvodové podmínky. Platí pouze jednu třetinu pojištění zdravotního a sociálního, a to je enormně velká výhoda oproti zaměstnancům,“ prohlásil Štěch ve čtvrtek v Olomouci na sjezdu odborového svazu Kovo.

Jenomže tenhle návrh rozlítil nejenom české občany. "Nápady kolegy Štěcha k OSVČ nepovažuji za realistické. Jsou jiná důležitá témata, mimo jiné výše mezd, ochrana spotřebitelů či podpora mladých rodin,“ napsal na svůj Twitter Milan Chovanec.

A ostatní jsou na tom podobně. Politikové jsou přesvědčeni o tom, že se tímto návrhem sociální demokracie rozhodla kompletně politicky zničit. Ostatní lidé netuší, jestli nad tímto výrokem brečet, nebo se jen smát. Jsou přesvědčeni o tom, že se Milan Štěch doslova zbláznil.

„Soudruh Štěch usiluje o to, aby z ČSSD byla nejsilnější mimoparlamentní strana a myslím, že se daří,“ vysmívají se lidé v komentářích.

Mohlo by vás zajímat

Další články