"Myslím si, že je tu velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ a nejsou z národohospo­dářského hlediska efektivně využiti. My máme tolik OSVČ, jako mají typicky agrární země na jihu Evropy, a nikdo neví, jaký je jejich přínos pro tvorbu HDP,” řekl Milan Štěch.

Zároveň ale dodal, že si živnostníků nesmírně váží, protože to jsou lidé, kteří se o sebe umí postarat. "Mezi skutečnými živnostníky a skutečnými podnikateli je mnoho takových, kteří jsou v této skupině jenom proto, že mají trvale lepší odvodové podmínky. Platí pouze jednu třetinu pojištění zdravotního a sociálního, a to je enormně velká výhoda oproti zaměstnancům,“ prohlásil Štěch ve čtvrtek v Olomouci na sjezdu odborového svazu Kovo.

Jenomže tenhle návrh rozlítil nejenom české občany. "Nápady kolegy Štěcha k OSVČ nepovažuji za realistické. Jsou jiná důležitá témata, mimo jiné výše mezd, ochrana spotřebitelů či podpora mladých rodin,“ napsal na svůj Twitter Milan Chovanec.

A ostatní jsou na tom podobně. Politikové jsou přesvědčeni o tom, že se tímto návrhem sociální demokracie rozhodla kompletně politicky zničit. Ostatní lidé netuší, jestli nad tímto výrokem brečet, nebo se jen smát. Jsou přesvědčeni o tom, že se Milan Štěch doslova zbláznil.

„Soudruh Štěch usiluje o to, aby z ČSSD byla nejsilnější mimoparlamentní strana a myslím, že se daří,“ vysmívají se lidé v komentářích.