Šok života. Tak by se dal popsat příběh 66letého muže, který se v čínské nemocnici Kwong Wah dostavil na vyšetření bolesti podbřišku a doktoři zjistili, že pán má otok na vaječníku. Takže je ve skutečnosti žena.

Žena totiž trpí vzácnou kombinací dvou poruch. Předně Turnerovým syndromem, kdy postižený postrádá jeden chromozom X a v některých případech přestane vypadat jako žena. Velmi často je Turnerův syndrom doprovázen neschopností otěhotnět. Navíc onemocněla žena kongenitální adrenální hyperplazií, kterážto dílo zkázy dokončila, a tento složitý název způsobil, že se vzhledově proměnila v muže.

Pacientka trpí těmito poruchami už od narození a je sirotek. Penis má jen miniaturní a varlata žádná. Přesto ale vykazuje více ženských pohlavních znaků, takže oficiálně se řadí do genderově slabší polovičky lidstva, tedy mezi ženy.

Přestože žena (muž) právě prožila šok svého života, doktoři jsou touto anomálií uchvácení. Její případ je ohromně vzácný a existuje jen velmi malá pravděpodobnost, že se bude v dohledné budoucnosti opakovat. To by snad ani nikdo nechtěl…