Představovali jste si, že buddhističtí mniši žijí v Thajsku velmi skromně ve svých klášterech a věnují se tam meditaci, žijí prostě a chudě a jejich náplní je odříkání? Tak to jste se šeredně spletli, protože i takový duchovní člověk, jako je mnich, se dá snadno zlákat k mamonu.

Skandální video, které se nedávno dostalo na povrch, ukazuje dva thajské mnichy, kteří někam letí soukromým luxusním letadlem. Nejenže si užívají pohodlí, ale mají u sebe i věci, na které si často nikdy nevyděláte!

Moderní raybany ve stylu Top Gunu a high-tech hračky jsou to nejmenší, ale co to zavazadlo Louis Vuitton? I taková Andrea Verešová si na něj musí pěkně u Volopicha zamakat!

Na tyto dva povedence už přišlo několik stížností a fotky z jejich cesty vyvolaly pořádný mezinárodní skandál. Jejich domovský klášter nechce prozradit, kam tito dva služebníci luxusu vlastně jeli, ale čeká je podle představeného kláštera velmi tvrdý trest.

A bohužel to není první ani poslední případ. Cesta dvou mnichů opět v Thajsku vyvolala stížnosti na to, že mniši zneužívají svého postavení a hrabou si do kapsy, dokonce si kupují i luxusní vozy! Není prý výjimkou, že mniši se dopouštějí zhýralostí, sexu se ženami a dokonce i vydírání.

Jste také stejně tak překvapeni? My tedy rozhodně ano. Ani ve snu by nás nenapadlo, že zrovna mnichové, symbol chudoby a víry, se takto spustí s ďábelským chtíčem.