Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Conchita Wurst tak trochu jinak: Žena má hormonální poruchu a rostou jí vousy. Jak se jí s nimi žije?

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Rose Geil (39) z amerického Oregonu trpí od svých 13 let hormonální poruchou. Na jejím obličeji jí rostou vousy, jako mají muži. Odmala se tak musela holit a různými způsoby se zbavovat chloupků. Nic jí proti růstu nezabíralo, a tak jí nezbylo nic jiného než se s tím smířit.

Rose se snažila chlupů na obličeji zbavovat, jak jen to šlo. Zkoušela vosk, depilaci, laser i obyčejné žiletky Ale husté vousy jí rostly pořád. "Na střední škole jsem prostě do žádné party nezapadala, byla jsem jiná. A to ani nikdo netušil, že mám takovou poruchu. Snažila jsem se to skrývat a styděla jsem se za to," řekla Rose.

Rodiče ji ale vždy podporovali a snažili se jí s jejím problémem pomoct. Její matka s ní odmala navštěvovala lékaře a snažili se vymyslet cokoliv, co by Rose její život ulehčilo Jenže se bohužel nic nenašlo.

Zvrat přišel rok před jejími čtyřicátými narozeninami. Rose se rozhodla, že už toho má plné zuby, a přestala se holit Odložila strojky a žiletky a nechala si narůst plnovous. Její rodiče s tím ale nesouhlasili a chvíli jim trvalo, než to celé pochopili.

"Dívat se, jak mi rostou vousy, bylo něco neskutečného, bylo to pro mě hodně emotivní," řekla. Rose je až teď opravdu šťastná a vyrovnaná. Nepopírá svoji osobnost a naučila se s vousy žít. Už si i zvykla na to, že se na ni lidé na ulici divně dívají. Reakce z jejího okolí jsou ale pozitivní a její nejbližší přátelé a rodina ji nakonec podpořili.

Související články

Další články