Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Co vzkázal Kurt Cobain těsně před smrtí? Tohle jsou jeho POSLEDNÍ SLOVA a DOPIS!

+ Dalších 13 fotografií
výročí
Nekorunovaný grungeový král a frontman legendární kapely Nirvana Kurt Cobain spáchal sebevraždu 5. dubna 1994. Manželce Courtney a dceři Frances nechal vzkaz na rozloučenou. V dopise na rozloučenou neopomněl zmínit ani svého imaginárního kamaráda.

Kurt Cobain, grungeová ikona, se narodil 20. února 1967 v Aberdeenu kousek od Seattlu. V dubnu roku 1994 se ale rozhodl vzít si život. Nechal tu po sobě šílenou manželku Courtney, frontmanku kapely Hole, a dnes pětadvacetiletou dceru Frances.

Právě jim a svému imaginárnímu příteli Boddahovi, kterého si vytvořil už v dětství, věnoval dopis na rozloučenou. „Tenhle dopis píše tak trochu blázen. Už moc dlouho jsem nepocítil vzrušení z poslouchání nebo skládání muziky. Nejhorší zločin, jaký si dovedu přestavit, je, balamutit lidi tím, že předstírám, že mě to, co dělám, baví. Někdy se cítím, jako by mě před vstupem na pódium čekaly píchačky. Smutné, citlivé, nevděčné znamení Ryb, proboha…“ napsal v části věnované Boddahovi frontman legendární Nirvany.

„Frances a Courtney, budu na vašem oltáři. Courtney, prosím, jdi dál, kvůli Frances, kvůli jejímu životu, který bude beze mne o tolik šťastnější. Miluju vás. Miluju vás,“ vzkázal Kurt dceři a ženě. Dlouho se spekulovalo, jestli Cobain skutečně spáchal sebevraždu, nebo ho někdo zabil.

Mohlo by vás zajímat

Další články