Ti Asijci jsou ale šílení! Zatímco u nás si všichni lámou hlavu nad tím, jak co nejlépe zamaskovat váčky pod očima, které vznikají kvůli nedostatku spánku, v Singapuru se právě tyto váčky staly horkým módním hitem. Stovky singapurských žen a mužů si je snaží každé ráno vytvarovat svépomocí, případně s pomocí výrazného líčení, další stovky lidí pravidelně podstupují chirurgické zákroky, kde jim právě váčky pod očima uměle modelují.

Důvodem, proč všichni s nadšením vyhledávají tento nesmyslný zákrok, je údajně fakt, že na rozdíl od klasických váčků, které vzniknou z nedostatku spánku, tyto napodobují napětí svalů a spolu s tím vytvářejí iluzi větších a přátelštějších očí. Přesně tak vypadají naše oči během smíchu. Prostě American smile po singapursku.

Nejčastějšími návštěvníky ordinací plastické chirurgie jsou v tomto případě ženy mezi 20. a 30. rokem života, výjimkou ale nejsou ani muži. Zákrok trvá asi 30 minut, připravte si na něj cca 17 tisíc korun. Ušetřit samozřejmě můžete tak, že začnete spát tak tři hodiny denně a na vzniklé podoční váčky nanesete silnou vrstvu make-upu. Před učiněním jakéhokoliv rozhodnutí ale vyčkejte na test, který jistě v dohledné době provedou čtenářky Mimibazaru. Již brzy má údajně vyjít studie, jestli je výhodnější plastická operace, nebo pravidelné nanášení větší vrstvy make-upu. O výsledcích vás budeme informovat!