Touha cestovat časem je stará téměř jako lidstvo samo. Možnost vracet se do životů našich předků nebo naopak nahlížet za skrytou oponu budoucnosti jsou jedněmi z nejoblíbenějších sci-fi scénářů, které nás od nepaměti lákají. Nejstarší zmínky o stroji času byly nalezeny již v textu indické básně Mahábhárata, která pochází z 9. století před naším letopočtem!

A neříkejte, že vy sami jste neměli alespoň jednou v životě chuť nahlédnout pod sukně středověkým šlechtičnám nebo si zašpásovat s neandertálci! A co teprve vize budoucnosti? Budeme za sto let ještě používat záchod? A budou robotičtí muži vědět, k čemu mají penis?

Vědci z fyzikálního oddělení Michiganské technologické univerzity se nedávno rozhodli, že je ta správná doba odhalit tajemství stroje času. Jako vodítko jim má posloužit internet, kde se údajně dají dohledat stopy vedoucí k sestavení stroje času. Pomocí vyhledávačů, sociálních médií a populárních internetových stránek by prý měli získat potřebné informace, které by je měly přivést, kam potřebují.

K této myšlence je přivedl například fakt, že první informace o kometě ISON a papeži Františkovi byly údajně známé dávno předtím, než začaly být vůbec pravděpodobné. A tak musely pocházet od někoho, kdo tuto vizi budoucnosti měl…

Ačkoliv má tato metoda už na první pohled značné nedostatky, možná se právě ve vašem počítači ukrývá černá díra s pozvánkou na cestu časem.