Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Co takhle dát si rande s neandertálcem? Stačí zmáčknout enter a jste v době kamenné!

Kdybychom měli stroj času, nejspíš bychom tu už dávno neseděli.

Touha cestovat časem je stará téměř jako lidstvo samo. Možnost vracet se do životů našich předků nebo naopak nahlížet za skrytou oponu budoucnosti jsou jedněmi z nejoblíbenějších sci-fi scénářů, které nás od nepaměti lákají. Nejstarší zmínky o stroji času byly nalezeny již v textu indické básně Mahábhárata, která pochází z 9. století před naším letopočtem!

A neříkejte, že vy sami jste neměli alespoň jednou v životě chuť nahlédnout pod sukně středověkým šlechtičnám nebo si zašpásovat s neandertálci! A co teprve vize budoucnosti? Budeme za sto let ještě používat záchod? A budou robotičtí muži vědět, k čemu mají penis?

Vědci z fyzikálního oddělení Michiganské technologické univerzity se nedávno rozhodli, že je ta správná doba odhalit tajemství stroje času. Jako vodítko jim má posloužit internet, kde se údajně dají dohledat stopy vedoucí k sestavení stroje času. Pomocí vyhledávačů, sociálních médií a populárních internetových stránek by prý měli získat potřebné informace, které by je měly přivést, kam potřebují.

K této myšlence je přivedl například fakt, že první informace o kometě ISON a papeži Františkovi byly údajně známé dávno předtím, než začaly být vůbec pravděpodobné. A tak musely pocházet od někoho, kdo tuto vizi budoucnosti měl…

Ačkoliv má tato metoda už na první pohled značné nedostatky, možná se právě ve vašem počítači ukrývá černá díra s pozvánkou na cestu časem.

Související články

Další články