Kdo má pravdu a je lepší? Bůh. Alláh. Ne, Bůh. Ne, Alláh. Bůh, nebo ti useknu ruku! Alláh, nebo ti ustřelím hlavu! Tak tohle teď probíhá bez valnějšího zájmu světových médií ve Středoafrické republice.

Křesťani a muslimové tam neumějí žít vedle sebe a zemí zmítá přímo hororové lynčování obou skupin. Je jedno, kdo tuhle „válku o víru“ začal, důležité je, že jí není konce. Hlavní město Bangui je denně svědkem výjevů, které snad v tomhle světě už nemají co dělat.

Na ulicích hoří mrtvá těla, v prachu se válejí mrtvoly žen, mladých mužů a dokonce dětí. Vše je jen pomsta za dřívější konání, násilí plodí násilí. Muslimové se pomstili nožem na křesťanech. Ti se pomstili na muslimském taxikáři. Následovala odveta, při níž přišla o život křesťanská žena. To vyvolalo další lynč na muslimech, dva muži byli zabiti a jejich těla spálena na ulici. Na to se právě nyní díváte v naší galerii.

Až po vraždě se na místě činu a v davu zjevil muž jménem Ouandja Magloire, zvaný Mad Dog alias Šílený pes. Kanibal z hlavního města Bangui, kterého úřady nechávají chodit volně po ulici. Jednomu z mrtvých muslimských těl uřezal maso z nohy a snědl. Není to jeho první útok, dříve vytáhl jednoho muslima z autobusu, kterého pobodal a jemuž také uřezal a snědl nohu. Reportérovi BBC tak podle serveru Mail Online, jenž o těchto hrůzách informuje, řekl, že se jednalo o pomstu za vraždu jeho manželky. Ta byla v té době těhotná.

Řešení nemá konce a nikdo s násilím hlavně ani přestat nechce. Jednou budou muset, až v téhle africké zemi nikdo nezbude.