Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Co jste nevěděli o pořadu Prostřeno aneb Co se děje v zákulisí natáčení

+ Dalších 7 fotografií
zajímavosti
Oblíbený pořad o vaření startuje už od září s premiérovými díly a je jistě na co se těšit. Kromě toho vás nyní zavedeme do zákulisí natáčení. Asi nikoho nepřekvapí, že vařit před kamerami je daleko složitější, než se na první pohled zdá. Jak pro soutěžící, tak i štáb, ten totiž nikdy neví, do jakého prostředí se dostane - musí být tedy v každém případě připraven na improvizaci.

Natáčení každého dílu pořadu Prostřeno je velmi zajímavé a unikátní. Štáb totiž tak úplně neví, v jakých podmínkách bude natáčení probíhat, a musí být připravený na improvizaci v případě, že v bytě bude vypnutý proud, že se na natáčení kromě soutěžícího dostaví také jeho ovíněná manželka nebo že se soutěžící vůbec nedostaví. Vzhledem k tomu, že nejde o práci s herci ani studiové natáčení, je celá realizace každého dílu pořádný adrenalin.

Jakmile je dán dohromady tým soutěžících, může natáčení vypuknout naplno. Kromě pěti soutěžících se jej za realizační tým účastní sedm dalších členů. Režisér, asistent režie, produkce, kameramani a technik. Jak vysvětluje Kateřina Průchová, kreativní producent pořadu, nikdo z nich ale do výkonu soutěžících nijak nezasahuje.

„Každý soutěžící je ve hře sám za sebe, my jej nijak nemotivujeme, nepomáháme, neinformujeme. Štáb by zasáhl pouze v případě, že by bylo ohroženo zdraví účastníků pořadu Prostřeno, jinak se snažíme být neviditelnými, i když je fakt, že v miniaturní kuchyni to občas může být poměrně velkým oříškem,“ říká Průchová.

Natáčení jednoho dílu probíhá v reálném čase a vše se tedy musí stihnout za jediný den. Natáčení většinou začíná kolem deváté hodiny ranní a končí kolem desáté hodiny večerní. Někdy i později, pokud se soutěžícím v kuchyni nedaří vše tak, jak má.

K tomu je třeba připočíst natočení komentářů a bodování ostatních. Následné zpracování natočeného materiálu je ale delší. Jak ale vypočítává Kateřina Průchová, nejde finální úpravu stihnout za jediný den.

„S natahováním materiálu, zvukovým mixem a s dalšími technikáliemi, které zaručí, že od nás odejde dokonalý materiál připravený k odvysílání, zabere práce šest dní. Vybrat nejlepší záběry, spojit s komentáři Jany Bouškové a Václava Vydry, doplnit celý kus o znělku… Je toho opravdu hodně a ani minutu nemůžeme zanedbat. Musím ale pochválit naše moderátory, kteří namlouvají vždy pět dílů najednou a vzhledem k jejich profesionalitě jim to zabere dvě hodiny. S nabraným materiálem my pak dál pracujeme ve střižně.“

Mohlo by vás zajímat

Další články