Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Čínský milionář, který chce koupit New York Times, má na vizitkách opravdu zvláštní tituly. Mimo jiné „demoliční expert“ a „záchranář při zemětřesení“…

Když máte miliony dolarů, můžete být holt kýmkoli!

Chen Guangbiao, který patří mezi 400 nejbohatších lidí v Číně, docela nedávno zmínil, že chce koupit noviny New York Times. Obchod s novinami neklesá jenom u nás, ale i v Americe, a asi není příliš překvapením, že majitelé New York Times, kteří je posledních pár let dotují, by se jich rádi zbavili.

Majitelé ovšem NYT nechtějí prodat Chenovi a zatím s díky odmítli pozvánku na setkání. Kdyby ovšem viděli jeho vizitku, ihned by si to rozmysleli!

Chen Guangbiao je totiž podle ní expert na demolice, morální vůdce čínského lidu nebo nejvlivnější osoba v čínském regionu. S takovým člověkem se prostě setkat musí kdokoli, ne?

Je zajímavé, že už se mu na vizitku nevešlo, že jde také o zpěváka, protože většinu svých tiskových konferencí začíná nějakým songem. Na jedné takové konferenci nabídl odkoupit New York Times za miliardu dolarů. Když se nikdo neozval, k večeru už nabízel tři miliardy dolarů. Což je trochu podezřelé, protože podle všeho vlastní jmění v hodnotě 740 milionů dolarů, ale asi má dobré kontakty na půjčky. Nebo kontokorent.

A co že to má všechno na té vizitce? Kromě „nejvlivnější osoby v Číně“ je očividně také „morální vůdce“, „nejprominentnější filantrop“, „hrdina při záchranných pracích po zemětřesení“, „jeden z deseti nejlepších dobrovolníků“ a „demoliční expert pro zachování přírody“. Ať to znamená cokoli.

Takový člověk prostě musí mít noviny, to dá rozum!

Související články

Další články