Také vás chytá amok, když jdete s přítelkyní na nákupy a strávíte tam s ní celé mládí? Pak jste na tom podobně jako pan Tao Hsiao (38) z Číny. Ten se kvůli pětihodinovému nákupu zabil.

Tao šel společně se svou milou nakupovat do obchodního střediska v Ťiang-su. Po pěti hodinách kroužení po krámech toho měl ale dost a chtěl jít domů. Očití svědkové uvedli, že vypadal nešťastně a že přítelkyni říkal, že už víc tašek neunese. Neodbytná žena ale toužila ještě navštívit prodejnu obuvi, v níž zrovna měli speciální nabídku.

„Řekl jí, že bot má dost. Prý že jich má tolik, že by s nimi vystačila do konce života a že nemá smysl jich kupovat víc. Ona na něj ale začala křičet, obvinila ho z toho, že je lakomec a že jí zničil Vánoce,“ uvedl jeden ze svědků.

Tao ale hádku nerozdýchal, odhodil tašky na zem a skočil z horního patra nákupního centra. Během pádu rozbil několik vánočních ozdob a způsobil neskutečnou paniku. „Přistál na jednom ze stánků a poté spadl na zem, takže naštěstí nikoho nezranil. Je to tragická událost,“ uvedla mluvčí obchodního centra. Nešťastný muž utrpěl vážná poranění a nebylo mu už pomoci.