„V případě, že bude případ odložen s tím, že již ve vyšetřování nedojde k žádnému posunu, i přesto tuto věc bude mít někdo stále na starost a kdykoliv může dojít k jeho otevření,“ uvedla dnes pro Novinky.cz mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Poprvé tak naznačila, že by případ mohl být odložen.

Prozatím pátrání ještě pokračuje, nicméně policie nemá žádné nové stopy, které by vedly k odhalení toho, co se s dívkou stalo nebo kde by se mohla nacházet. "V tuto chvíli nemáme žádné nové informace, které bychom mohli veřejnosti sdělit. Na případu pohřešované Michaely Muzikářové pracuje zúžený speciální tým,” uvedla dále Hyšplerová.

Policie od začátku případu uvádí dva možné scénáře, které se mohly odehrát. Buď dívka odešla z domu sama, nebo se stala obětí trestného činu. Tomu nasvědčuje i fakt, že přítel její matky Otakar S., který se během vyšetřování stal hlavním podezřelým, spáchal sebevraždu.

Právě Otakar měl totiž v minulosti obtěžovat Míšinu kamarádku a být vyšetřován kvůli obtěžování nezletilých. Podivné bylo i chování Míšiny matky, která o pedofilních sklonech svého partnera údajně věděla. Co se odehrálo za zavřenými dveřmi dětského pokojíčku si však Otakar vzal s sebou do hrobu. Oběsil se poměrně krátce po zahájení vyšetřování.

Lidé už téměř ztratili naději, že by se Míša Muzikářová ještě někdy objevila, natož pak živá a zdravá.