Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Chyby a zajímavosti v nejdepresivnější české pohádce: Co nevíte o filmu Třetí princ!

Princezniny hry stály život nejednoho nápadníka.
+ Další 2 fotografie
Třetí princ je neprávem tak trochu zapomenutá a opomíjená pohádka. Přitom nabízí krásné záběry z náročného natáčení v Adršpašských skalách, Pavel Trávníček si zahrál dvojroli a Libuše Šafránková zase pro změnu princeznu, která umí být pěkná mrcha.

Pohádka Třetí princ je místy pěkně depresivní. Šílená hudba a klaustrofobické záběry prince uvězněného ve skalách. Přesto si svoje diváky našla a rádi se na ni dívají i dospělí. Co jste ale o tomto snímku nevěděli?

1. Odvážný Trávníček

Všechny náročné scény v Adršpašských skalách natáčel Pavel Trávníček sám, bez pomoci kaskadéra. Naštěstí se mu nic nestalo, a to hlavně proto, že výstup konzultoval se zkušenými horolezci, kteří mu navíc do skal připravili úchyty.

2. Boj o roli princezny

Princezna Milena připravila o život nejednoho nápadníka a stejný plán má i s bratry Jaroslavem a Jaromírem. Nakonec byla do role vybrána Libuše Šafránková a musela kvůli tomu nasadit černou paruku. Tvůrci ale velmi dlouho uvažovali o Zoře Jandové.

3. Původní inspirace

Kde jinde najít tak temný motiv než u Karla Jaromíra Erbena. Právě na motivy jeho pohádky O dvou bratřích natočil režisér Antonín Moskalyk tuto pohádku.

4. Chybička se vloudí

Věrnými parťáky obou princů jsou jejich zvířata. Pes a kůň. A právě ve scéně, kdy kráčejí princezna Milena a princ ke stádu ovcí, je vidět, jak psa drží za stromem někdo ze štábu. Poté ho vypustí, aby dalmatin mohl doběhnout k Jaromírovi.

5. Manželé i ve skutečnosti

Také vám přišlo, že Luděk Munzar a Jana Hlaváčová působí v roli krále a královny jako skutečný pár? Tak jste měli pravdu, tihle dva jsou životní partneři i ve skutečném životě.

Mohlo by vás zajímat

Další články