Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chtěli byste taky takový boží život? Američanka se rozhodla mít doma místo koček rovnou dva roztomilé tygry!

Janice Haley si zvolila nakonec život mezi bengálskými tygry.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 3 fotografie

Celý život pracovala jako administrativní pracovnice, ale před pár lety se rozhodla na radu manžela ukončit svou nudnou práci a začít se věnovat exotickým zvířatům.

Všechno to začalo tím, že v místních novinách se objevil inzerát hledající ošetřovatele a pečovatele k dravé zvěři, takže Janice se rozhodla pro kompletní změnu povolání. Na jejím floridském dvorku najdete dva bengálské tygry Jandu a Sabera, které Janice nakonec chová jako své domácí mazlíčky.

Tyhle skoro půltunové plyšové kočičky ji klidně nechají sahat na své čumáky, pusinkují se s ní, Janice je krmí přímo z ruky a sobotní odpoledne tráví třeba poleháváním ve vzájemném objetí.

Tygry si Janice Haley (57) vzala k sobě ještě jako mláďata a je to na jejich soužití vidět, přesto jí ale s jejich ošetřováním pomáhají dobrovolníci, neboť starat se o taková zvířata je docela náročná práce. I ty ale oba tygři berou, jako by byli přímo součástí jejich smečky.

„Nikdo z nich nemá strach,“ tvrdí Janice. „Jsou prostě hrozně mazliví a milují lidskou společnost, máme je prostě jako kočky.“

Související články

Další články