Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Chtěli byste takové rodiče? Vzali děti ze školy a za poslední peníze uspořádali půlroční dovolenou

Lulu a Nacho se svými dětmi procestovali celou Asii.
+ Další 2 fotografie

Čtyřicetiletá Lulu Melotte přišla v Barceloně během krize o svůj obchod s bio výrobky a její manžel Nacho (38) na tom nebyl o moc lépe, recese ho připravila o práci, a oba manželé před sebou měli neradostné vyhlídky se dvěma malými dětmi na krku.

Původem Angličanka a její španělský manžel se ale rozhodli rezignovat na hledání nové práce, která stejně nebyla, tak si raději za poslední našetřené peníze uspořádali půlroční dovolenou po celé Asii. Sedmiletého syna Leona a tříletou Fridu vyzvedli ze školy a ze školky a namísto školního vzdělání jim dopřáli rovnou školu života.

Rodina navštívila třeba Thajsko, Malajsii, Kambodžu, Singapur a Indonésii, to vše za cenu čtvrt milionu korun. Náklady na letenky byly 84 tisíc korun, na měsíc měli rozpočet 28 tisíc. Utratili doslova poslední cent, ale ani jeden toho nelituje. Už od narození dětí mluvili vždycky o tom, že s nimi jednou budou cestovat, a tohle byla skvělá příležitost, jak vyplnit své sny.

Děti kromě exotických zemí a zvířat poznaly i různou životní úroveň, malá Frida dokonce darovala sirotkovi z ulice své hračky, oblečení a oblíbené růžové boty. Rodina je již zpátky v Evropě, odstěhovali se zpět do Londýna, odkud pochází Lulu, a splácí nějaké menší půjčky, které vznikly během jejich cesty Asií.

Lulu pracuje v kavárně a na posledních šest měsíců vzpomíná, jako by snad ani nebyly. Tak rychle to podle Lulu uteklo, ale rodina doufá, že se jí ještě jednou podaří cesta kolem půlky světa.

Mohlo by vás zajímat

Další články